„Osobisty plan awaryjny” dla osób doświadczających przemocy

Zastanów się, gdzie w Twoim domu możesz znaleźć bezpieczne schronienie. Ważne, by nie znajdowały się tam żadne niebezpieczne narzędzia. Unikaj kuchni, garażu, łazienki i innych miejsc, gdzie może być twarda posadzka albo niebezpieczne przedmioty” – to wstrząsające, że właśnie takich porad potrzebują niektórzy z nas, którzy z powodu epidemii jeszcze bardziej narażeni są na domową przemoc.
Poniżej prezentujemy praktyczny poradnik dla osób zagrożonych z przemyślanymi schematami zachowań i użytecznymi danymi teleadresowymi, przygotowany przez Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z ekspertkami Centrum Praw Kobiet, Fundacją Feminoteka i Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ.

Z uwagi na uzasadnione przewidywania dotyczące zwiększenia liczby osób doznających przemocy w rodzinie, Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z ekspertkami Centrum Praw Kobiet, Fundacji Feminoteka i Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ opracował nową publikację pn. „Osobisty plan awaryjny”. Ten krótki poradnik, który znajduje się w załączniku, zawiera praktyczne porady dla osób zagrożonych przemocą i użyteczne dane teleadresowe.
Powyższy folder znajdziecie Państwo również na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl/content/plan-awaryjny-przemoc-domowa-pomoc-wepidemii.

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf zał. 1 Osobisty plan awaryjny - poradnik (2) 444 KB 347
2 pdf zał. 2 Osobisty plan awaryjny - grafiki do druku (2) 1 MB 355