Przygarnij i zaczipuj psa!

Po raz kolejny polecamy Państwa uwadze nasze bezdomne pieski, które czekają na adopcję w schronisku w Bełchatowie. A żeby nasi czworonożni przyjaciele wciąż się gdzieś nie gubili i nie przybywało „bezdomniaków”, gmina stworzyła możliwość bezpłatnego czipowania zwierząt.

W dniu 21 marca 2024 r. Rada Gminy Wola Krzysztoporska podjęła uchwałę nr LXXII/599/24 w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wola Krzysztoporska w 2024 roku”. Zgodnie z programem gmina zapewnia właścicielom psów dofinansowanie do sterylizacji samic w wysokości 80% kosztów. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zgoda na wszczepienie chipa wraz z wprowadzeniem do bazy Save Animals. Gmina Wola Krzysztoporska pokrywa 100 % kosztów wszczepienia chipa wraz z wprowadzeniem do bazy. Poza tym można bezpłatnie zaczipować każdego psa z terenu gminy.
To rozwiązanie ma na celu zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt. Dzięki umieszczeniu pod skórą psa niewielkiego urządzenia odszukanie psiaka w razie zaginięcia jest stosunkowo łatwym zadaniem.

Usługę sterylizacji i czipowania świadczy:

Gabinet Weterynaryjny „Cztery Łapy” Magdaleny Merk
Krzyżanów 49 d
Tel. 511 695 384
(zabieg najlepiej wcześniej umówić)

Gmina Wola Krzysztoporska poszukuje także wciąż nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt znajdujących się w schronisku w Bełchatowie. Dla osób, które zdecydują się przygarnąć zwierzaka i są mieszkańcami naszej gminy, samorząd oferuje wsparcie finansowe w wysokości 800 zł.
Oferowana kwota przeznaczona być powinna na zakup karmy, akcesoriów, opiekę weterynaryjną czy budę dla psa, z zastrzeżeniem jednak, iż jedna rodzina może adoptować maksymalnie 3 psy w ramach niniejszego programu. Gmina ma także prawo odmówić oddania zwierzaka do adopcji. Rekompensata wypłacana będzie po podpisaniu stosownej umowy adopcyjnej.
Adoptujący jest zobowiązany przede wszystkim do zapewnienia psu właściwej opieki, humanitarnego traktowania i odpowiednich warunków utrzymania.
Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa, tel. 044-61-63-983.

A dziś przedstawiamy trzech „koleżków” do adopcji – Bobika, Bucka Bundy’ego i Pawełka:

Bobik Nr chip 087204

Bobik miał dom, miał rodzinę. Miał panią, która miała jeszcze jednego małego pieska. I ten mały piesek mieszkał w domu z panią, a Bobik na podwórku. Pewnego dnia pani zabrała swoje rzeczy, mniejszego psa i wyjechała. A nasz podopieczny został. Codziennie liczył, że pani wróci, przytuli.
Niestety nie nastąpiło to. Mieszkańcy zlitowali się nad nim i wypuścili go z podwórka. Przez jakiś czas chodził od domu do domu, okoliczni mieszkańcy dokarmiali go. Jednak sytuacja nie mogła trwać dłużej. Został zgłoszony do urzędu gminy i trafił do schroniska. Bobik uwielbia ludzi, ładnie chodzi na smyczy, lubi spacery. Niestety musi być jedynym zwierzakiem w domu.

Płeć: samiec
Rok urodzenia: 2017
Znaki szczególne: BRAK
Kastracja: TAK
Szczepienie: TAK
Odrobaczenie: TAK
Wielkość: Średni
Sierść: Krótka

Chodzenie na smyczy: TAK
Stosunek do kotów: NIEZNANY
Stosunek do psów: NEGATYWNY
Stosunek do ludzi: POZYTYWNY

Buck Bundy nr chip 087293

Któż z nas nie oglądał w latach 90. przygód Ala Bundiego i jego rodziny. Wiecznie niedocenianym członkiem rodziny był pies Buck, który żył swoim życiem i sam troszczy się o siebie. Nasz Buck bardzo przypomina serialowego psiaka. Nie zaznał miłości, pozostawiony sam sobie, włóczył się po wiosce. I tak trafił do schroniska. Nienauczony niczego, chodzenia na smyczy, posłuszeństwa, podstawowych komend. Niestety nikt nie pokazał mu, jak psiak może się bawić i cieszyć szczęśliwym życiem. To ciągle duży dzieciak. Szukamy odpowiedzialnego, bezpiecznego domu, domu świadomego pracy z Buckiem.
To będzie fantastyczny przyjaciel, tylko trzeba mu pokazać, jak się nim stać. Buck waży około 20 kg i jest średniej wielkości psem.

Płeć: samiec
Rok urodzenia: 2021
Znaki szczególne: BRAK
Kastracja: TAK
Szczepienie: TAK
Odrobaczenie: TAK
Wielkość: Średni
Sierść: Długa

Posiada książeczkę zdrowia

Chodzenie na smyczy: DO WYĆWICZENIA
Stosunek do kotów: NIEZNANY
Stosunek do psów: POZYTYWNY
Stosunek do ludzi: POZYTYWNY

Pawełek nr czip 088680

Superprzyjazny, bardzo stęskniony kontaktu z człowiekiem. Pawełek chodzi na smyczy, jest spokojnym psem w średnim wieku. Patrząc po stopniu starcia zębów, podejrzewamy, że spędził swoje życie w kojcu. U psiaka lekarze wykryli lewostronny szmer sercowy. Tym bardziej psiak powinien jak najszybciej znaleźć nowy dom, który będzie kontrolować stan zdrowia psa.

Płeć: samiec
Rok urodzenia: 2016
Znaki szczególne: BRAK
Kastracja: TAK
Szczepienie: TAK
Odrobaczenie: TAK
Chodzenie na smyczy: TAK
Stosunek do kotów: NIEZNANY
Stosunek do psów: POZYTYWNY
Stosunek do ludzi: POZYTYWNY
Posiada książeczkę zdrowia
W schronisku od : 07.08.2023