Święto Gminy Wola Krzysztoporska: Przedszkolaki miały swoją spartakiadę

przedszkolaki podczas przeciągania liny

Prawdziwe emocje dzieci i rodziców towarzyszyły Spartakiadzie Przedszkolaka zorganizowanej w ramach Święta Gminy Wola Krzysztoporska. Do wspólnej zabawy stanęło 5 drużyn: dwie z Bujen, dwie z Gomulina i jedna z Woli Krzysztoporskiej.

Dla dzieci przygotowano najróżniejsze konkurencje sportowe: slalom z piłką, rzucanie woreczkami na odległość, kręgle, zgadywanki przyrodnicze, przeciągnie liny i dodatkowo konkurs plastyczny promujący zdrowy styl życia (zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną).
Zabawa była doskonała i choć to ona, a nie rywalizacja, była najważniejsza, z dziennikarskiego obowiązku podajemy ostateczną kolejność: I miejsce „Dzikie Koty” z oddziału przedszkolnego przy SP w Bujnach, II miejsce – Wola Krzysztoporska, III miejsce – Gomulin 2, IV miejsce – Gomulin 1, V miejsce – Przedszkole Bajka z Bujen.
W konkursie plastycznym jury najlepiej oceniło pomysł plakatu przygotowanego przez Przedszkole Bajka z Bujen.
Spartakiada Przedszkolaka została zorganizowana przez LUKS „GRYF” Bujny, Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, wójta gminy Wola Krzysztoporska i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.
Na zdjęciach przedszkolaki podczas zmagań i dekoracji medalami.

Fot. Anna Wiktorowicz