W Woli Krzysztoporskiej zebraliśmy ponad 9,5 tys. zł dla WOŚP!

na scenie zespół ZIKOO, dzieci, samorządowcy

Dokładnie 9.546,61 zł trafiło na konto 32. Finału WOŚP ze zbiórki i licytacji, które 28 stycznia odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Wspólnie grały dzieci, młodzież, Koła Gospodyń Wiejskich, samorządowcy, strażacy i mnóstwo ludzi dobrej woli.

Wolska orkiestra wystartowała o godzinie 15.00, a sala widowiskowa GOK wypełniona była po brzegi. Licytacje przeplatane były występami młodszych i starszych artystów. Wspaniałe przedstawienie oparte na „Opowieści wigilijnej” Dickensa przygotowali uczniowie z SP Krzyżanów. Maluchy z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej zachwyciły tańcami. Pięknie zaprezentowały się także dzieci i młodzież z grup artystycznych działających przy GOK, a już na sam koniec zagrał zespół ZIKOO.
Najważniejsze były jednak same licytacje brawurowo prowadzone przez niezawodnego Mariusza Wieczorka z GOK, któremu towarzyszyli na scenie Kasia Borek i dyrektor GOK Marcin Pawlikowski.
Wspaniałe ciasta, wyroby rękodzielnicze, przetwory, a nawet bilet do kina przygotowały do zlicytowania Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Było też rękodzieło, obrazy, mozaiki, prace plastyczne i techniczne od KOŁA 50 +, szkół podstawowych i Przedszkola Samorządowego z Woli Krzysztoporskiej. Dwa zegarki oraz radio-latarkę przekazał pan Helmuta Lottko, który z wolską Orkiestrą jest od samego początku. Były też pączki własnoręcznie wypiekane przez przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatę Gniewaszewską, wspaniały WOŚP-owy tort od wójta gminy Romana Drozdka i jego małżonki, olbrzymia paczka swojskich wędlin od sołtysa Rokszyc Piotra Skupnia, dwa vouchery do strefy VIP podczas Święta Gminy Wola Krzysztoporska od GOK, miód z Pasieki KozieRogi Marioli i Dominika Ambrozików, voucher na liftingujący masaż twarzy KOBIDO oraz voucher na zabieg klawiterapii do KLAWI TERAPIE NATURALNE Mariola Ambrozik, akordeon dla dziecka (16 basów) od dyrektora GOK Marcina Pawlikowskiego, przejazdy wozem strażackim, płyty kapeli SPOD DĘBU, gadżety od Urzędu Gminy (słuchawki, kalendarze, niespodzianki) i wiele wspaniałych przedmiotów, których nie sposób wymienić. A każdy z nich podarowany z sercem i z takim samym sercem wylicytowany, by wspomóc zbiórkę WOŚP.

Przypomnijmy, że w tym roku zbiórka WOŚP odbywała się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Fot. Anna Wiktorowicz