Blizin na sportowo pożegnał lato

Rodzinny festyn sportowo-rekreacyjny „Pożegnanie Lata 2018” i piłkarskie mistrzostwa gminy odbyły się w niedzielę, 9 września w Blizinie.

Jedni od rana walczyli o mistrzostwo gminy (wyniki TUTAJ), inni po południu dobrze się bawili podczas rodzinnego festynu, który odbył się na boisku sportowym w Blizinie.
Wszystkich mieszkańców i przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: wójt Roman Drozdek, jego zastępca Mieczysław Warszada, przewodnicząca RG Maria Głowacka, radni, sołtysi sąsiednich miejscowości – przywitała sołtys wsi Blizin Kamila Kaczorowska.
Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Animatorzy zapewnili dobrą zabawę dzieciom, dla których były także zjeżdżalnie, darmowa wata cukrowa, jazda konno, malowanie twarzy, tatuaże, a na koniec zabawa w pianie, którą przygotowali niezawodni strażacy z OSP Wola Krzysztoporska.
Dla dzieci i dorosłych zaplanowano też różne konkurencje sportowe: przeciąganie liny (o puchar sołtysa Blizina), w którym zwyciężyło sołectwo Laski, piłkę siatkową, tenis stołowy, rzut do celu, rzut ringo, skoki w workach, siłowanie na macie. Wszystkie dzieci dostały dyplomy i nagrody.
Każdy, kto przyjechał do Blizina, mógł spróbować potraw przygotowanych przez wspaniałą drużynę pań z miejscowego KGW – była kiełbasa z grilla, barszcz, ciasta i sałatki. Jednym słowem – nikt nie wyjechał stamtąd głodny.
Wszystko zakończyła zabawa przy wspólnym ognisku.
– Niech ta integracja i radość pomagania zaowocują na następne lata w naszej miejscowości, a festyn „Pożegnanie Lata 2018” zostanie w naszej pamięci i sercu – mówi sołtys Blizina Kamila Kaczorowska.

Organizatorami tej wspaniałej imprezy, której sprzyjała także pogoda, byli: sołtys wsi Blizin, Koło Gospodyń Wiejskich w Blizinie, LZS Blizin, OSP Blizin, Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, Gmina Wola Krzysztoporska i mieszkańcy sołectwa Blizin.