Nasi turyści na nadpilicznym szlaku

Drugie miejsce w kategorii gmin zajęła Wola Krzysztoporska podczas XVI Ogólnopolskiego Zlotu Turystyczno-Ekologicznego LZS „Szlakiem Nadpilicznym” im. Wiesława Gajzlera, który w dniach 22 – 24 maja odbył się w Ośrodku Wczasowym Dresso w Sulejowie. Zawodnicy z Bujen zajęli także medalowe miejsca z konkurencjach indywidualnych. Ponad 150 turystów z trzech województw rywalizowało w 5 konkurencjach zlotowych: rzucie lotką, rzucie podkową, konkursie wędkarskim, torze sprawnościowym i wycieczce metodycznej. W rzucie podkową drugie miejsce zajął uczeń ZSR CKP w Bujnach Kamil Sianos. Jego szkolny kolega Hubert Stus (ZSR CKP Bujny) wywalczył trzecią pozycję w rywalizacji na torze sprawnościowym.

W punktacji drużynowej (drużyny 5-osobowe) wśród szkół podstawowych pierwsze trzy miejsca zajęły reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 2 – Sulejów Podklasztorze. Wśród gimnazjalistów wygrał Kietlin, a za nim znalazły się Moszczenica i Sulejów. Spośród szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był ZSP Chroberz, ale tuż za nim znalazły się dwie drużyny z Bujen – ZSR CKP Bujny I i ZSR CKP Bujny II. W kategorii OPEN pierwszy był LZS Dobrzyń nad Wisłą I, drugi – LUKS „Gryf” Bujny, a trzeci Dobrzyń nad Wisłą. W punktacji gminnej Wola Krzysztoporska z dorobkiem 374 punktów zajęła drugie miejsce, ulegając tylko Dobrzyniowi i pokonując Sulejów. W punktacji powiatowej powiat piotrkowski zajął pierwsze miejsce, podobnie jak całe województwo łódzkie.
Gminę Wola Krzysztoporska reprezentowała sekcja turystyczna ZSR CKP Bujny. Komandorem zlotu był Władysław Wawrzyńczak, sędzią konkurencji zlotowych – Jolanta Kordowiak, a sędzią głównym – Anetta Mielczarek.