Rolnik, leśnik, weterynarz – czego nauczysz się w szkole w Bujnach

Rolnik, leśnik, weterynarz, operator obrabiarek skrawających – te i wiele innych zawodów można zdobyć w jedynej na terenie gminy Wola Krzysztoporska szkole średniej – w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. W. Witosa w Bujnach jako jedna z niewielu szkół w Polsce prowadzi kształcenie w zawodzie technik leśnik. To kierunek dla miłośników przyrody chcących łączyć naukę z realizacją pasji.
Technik weterynarii to kolejny kierunek, dzięki któremu uczniowie zgłębiają tajniki anatomii i fizjologii oraz hodowli i rozrodu zwierząt. Zajęcia prowadzą lekarze weterynarii w profesjonalnie wyposażonej pracowni zabiegowej. Najstarszym zawodem w szkole jest technik rolnik.
Od lat powodzeniem w szkole cieszą się klasy mundurowe: liceum ogólnokształcące dla kandydatów do pracy w policji oraz na zawodowych żołnierzy.
Ofertę edukacyjną szkoły poszerza: technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, liceum – klasa bezpieczeństwa wewnętrznego oraz liceum klasa ratowniczo-medyczna, a także szkoła branżowa I stopnia kształcąca w zawodzie operator obrabiarek skrawających pod patronatem firmy Haering.
Przy szkole mieści się internat szkolny, który zapewnia młodzieży uczącej się w szkole zakwaterowanie, wyżywienia i całodobową opiekę wychowawczą przez 5 dni w tygodniu.
– Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin naszej szkoły https://www.youtube.com/watch?v=LJ8_eSGc99A. Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 znajdują się na stronie internetowej szkoły https://zsckpbujny.pl/ w zakładce DLA KANDYDATA – zachęcają przedstawiciele szkoły.