Wędkowali z okazji… Dnia Chemika

Dlaczego wędkarze z Woli Krzysztoporskiej świętują Dzień Chemika? W ubiegłą sobotę (15 lipca) w Wygodzie odbyły się zawody z tej okazji.

Najmłodsza uczestniczka zawodów – 3-letnia Basia Wochyń

Historię zawodów przypomina Jarosław Warzyński, prezes Koła nr 35 PZW z Woli Krzysztoporskiej. – Nasze koło powstało w roku 1978 przy Wolskich Zakładach Przemysłu Barwników „Organika”. Zawody o tej nazwie organizowane były dla pracowników tegoż zakładu. Zarząd koła i wędkarze naszego koła postanowili, aby nazwa ta obowiązywała nadal – tyle w celu wyjaśnienia i zarazem odpowiedzi na pytania, szczególnie dla młodych wędkarzy, którzy pytali, skąd taka nazwa zawodów – mówi prezes koła. – W tym roku do zawodów przystąpiły 42 osoby, i to w szerokim przedziale wiekowym. Najmłodszą uczestniczką była 3-letnia Basia Wochyń, najstarszym uczestnikiem był natomiast 82-letni Ryszard Cecotka. Rybki może i nie dopisały, ale miła, przyjazna atmosfera to wartość, którą trzeba kultywować.

Oto wyniki:

Najstarszy uczestnik zawodów – 82-letni Ryszard Cecotka

Dziewczęta
I miejsce – Karolina Włoch
II miejsce – Patrycja Zglińska
III miejsce – Zuzia Wochyń

Mężczyźni
I miejsce – Jacek Wójcik
II miejsce – Daniel Cejnóg
III miejsce – Ryszard Iskrzyński
IV miejsce – Józef Wierzbicki
V miejsce – Emil Michalczyk
VI miejsce – Kacper Nowak

Wszyscy wymienieni odebrali nagrody.
Zarząd koła zaprasza młodzież szkolną naszej gminy (szkoła podstawowa, gimnazjum) na kolejne zawody, które odbędą się w dniu 26 sierpnia 2017. – Będzie się działo, obiecujemy! – dodaje prezes Koła 35 Jarosław Warzyński.