Zapraszamy na Bitwę Regionów w Mzurkach

plakat biało-czerwony - bitwa regionów

Już w najbliższą niedzielę, 25 czerwca w Mzurkach (gm. Wola Krzysztoporska) odbędzie się Bitwa Regionów 2023, czyli konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich, któremu towarzyszył będzie Rodzinny Piknik Folklorystyczny połączony z występami ludowych zespołów śpiewaczych. Patronat nad wydarzeniem objął minister rolnictwa i wójt gminy Wola Krzysztoporska.

plakat biało-czerwony = bitwa regionówSpotykamy się o godzinie 13.00 w parku dworskim (Mzurki 10). Wtedy to rozpocznie się „Bitwa Regionów”, czyli konkurs kulinarny, w którym uczestniczyć będzie aż 27 Kół Gospodyń Wiejskich.
O godzinie 14.00 zagra Orkiestra Dęta OSP z Gomulina, a o 14.30 rozpoczną się występy zespołów śpiewaczych. Na scenie pojawią się: Pasjonatki, Ale Babki, Piliczanie, Kurnosianki, Zadzimianki, Ludowa Biesiada, Wolborskie Nutki, Grabiczanie i Piotrkowianie. Podsumowanie i zakończenie zaplanowano na godzinę 20.00.
plakat - piknik folklorystyczny na zielom tle drzewPoza tym dla wszystkich, który odwiedzą tego dnia Mzurki, będą do dyspozycji m.in.: stoiska gastronomiczne, animacje, stoiska służb mundurowych, szkół, stoiska z polskimi produktami i wesołe miasteczko. Podziwiać także będzie można eksperta kulinarnego Jakuba Wolskiego (Hell’s Kitchen).
Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.
Serdecznie zapraszamy!