Gminny Konkurs Matematyczne Potyczki rozstrzygnięty

uczestnicy konkursu - zdjęcie grupowe

Aż 33 uczniów ze szkół podstawowych w Bujnach, Gomulinie, Krzyżanowie, Parzniewicach, Woli Krzysztoporskiej wzięło udział w VII GMINNYM KONKURS MATEMATYCZNE POTYCZKI 2023, który 15 czerwca odbył się w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.

Po sprawdzeniu testów uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymali nagrody w postaci bonów podarunkowych do Empiku. Nagrody oraz dyplomy wręczył sekretarz gminy Wola Krzysztoporska Dominik Ambrozik.
Komisja konkursowa w składzie: Lena Cienkowska – przewodnicząca i Jan Giza – członek, po sprawdzeniu poprawności rozwiązania zadań konkursowych, przyznała następujące miejsca w trzech grupach wiekowych:

I grupa – kl. II-III
I miejsce – Zuzanna Drobik SP Gomulin,
II miejsce – Błażej Pawlikowski SP Gomulin,
III miejsce – Krzysztof Marcinkowski SP Wola Krzysztoporska.

II grupa – kl. IV -VI
I miejsce – Adam Sima SP Wola Krzysztoporska,
II miejsce – Bartłomiej Pirek SP Gomulin,
II miejsce – Szymon Merk SP Krzyżanów,
III miejsce – Adam Dybała SP Wola Krzysztoporska

III grupa – kl. VII-VIII
I miejsce – Patrycja Piekarska SP Gomulin,
II miejsce – Paweł Sima SP Krzyżanów,
III miejsce – Zofia Piotrkowska SP Wola Krzysztoporska.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka. Fundatorem dyplomów była dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie Iwona Zapała.
Organizatorzy podziękowali wszystkim nauczycielom i uczestnikom za zaangażowanie się w przygotowanie do matematycznych zmagań. Zaprosili też na kolejne potyczki z królową nauk w przyszłym roku.

Fot. SP Gomulin