Druhny z OSP Gomulin najlepsze w powiecie

Druhny z Gomulina w czerwonych bluzach z dyplomem za I miejsce

OSP Gomulin świetnie zaprezentowała się podczas XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP, które 27 sierpnia odbyły się w Ręcznie. Rywalizacji druhów seniorów towarzyszyły także XI Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Trzy drużyny z terenu gminy Wola Krzysztoporska znalazły się na podium.

W rywalizacji wzięło udział 25 drużyn reprezentujących 10 gmin powiatu piotrkowskiego, w tym 10 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 5 kobiecych drużyn pożarniczych i 10 męskich drużyn pożarniczych. Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach (sztafeta, bojówka). Po zsumowaniu punktów poznaliśmy najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach. Wśród nich znalazły się trzy drużyny z OSP Gomulin.
Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki OSP Gomulin i to one reprezentować będą powiat piotrkowski podczas zawodów wojewódzkich, które we wrześniu odbędą się w Łowiczu. W tej kategorii gminę Wola Krzysztoporska reprezentowały jeszcze obrończynie mistrzowskiego tytułu z OSP Bujny, które ostatecznie zajęły 5 miejsce.
Nie zabrakło też sukcesów wśród młodych adeptów OSP. W rywalizacji młodzieżowych drużyn wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęło OSP Gomulin. Na trzecim miejscu wśród chłopców znaleźli się także reprezentanci OSP Gomulin.
Wśród seniorskich drużyn męskich gminę reprezentowali druhowie z OSP Rokszyce, którzy ostatecznie zajęli 6 miejsce.
Najlepszym drużynom gratulowali wyników przybyli goście – przedstawiciele samorządu i posłowie, a także przedstawiciele władz strażackich – komendant miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim st. bryg. Paweł Dela oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Włodzimierz Kapiec.
Fot.: www.powiat-piotrkowski.pl