Festyn Rodzinny w Wygodzie

Ponad 60 młodych wędkarzy, wokalne i taneczne talenty, sportowa rywalizacja i świetna zabawa. To wszystko na rodzinnym pikniku, który w ubiegłą sobotę (30 maja) odbył się w miejscowości Wygoda w gminie Wola Krzysztoporska.
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, Koło Wędkarskie nr 35, sołtys oraz lokalne Koło Gospodyń Wiejskich, rozpoczął się już o godzinie 10.00 zawodami wędkarskimi dla dzieci i młodzieży. Nad stawem w Wygodzie stawiło się aż 61 młodych wędkarzy z rodzinami. Najlepszym z nich przedstawiciele Koła Wędkarskiego wręczyli nagrody.
O godzinie 14.00 przyszedł czas na rywalizację sportową poprowadzoną przez Anettę Mielczarek – prezesa Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „GRYF” działającego przy ZSR CKT w Bujnach oraz Władysława Wawrzyńczaka – prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS. Można było spróbować swoich sił w rzucie lotką, rzucie podkową, biegu w płetwach czy podczas przeciągania liny.
Kolejnym punktem wspólnej zabawy było rozstrzygnięcie konkursu wokalnego „Mikrofon dla Ciebie”, który odbył się 15 maja w GOK w Woli Krzysztoporskiej. Laureaci i pozostali wyróżnieni mali wykonawcy otrzymali z rąk wójta gminy Romana Drozdka, zastępcy wójta Mieczysława Warszady oraz jurorów Krystyny Szulc i Mateusza Cieślaka dyplomy i nagrody rzeczowe oraz wystąpili dla zgromadzonej publiczności. Zatańczyły też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bujnach, które trenują pod okiem instruktorki Martyny Kowalewskiej.
Główną atrakcją dla dzieci był przygotowany specjalnie dla nich program pn. „Wszystkie dzieci nasze są” współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminny Ośrodek Kultury. Ten interaktywny koncert z piosenkami Majki Jeżowskiej miał również charakter edukacyjny – uczył zasad opieki nad zwierzętami oraz zdrowego odżywiania poprzez zachęcanie do jedzenia warzyw i owoców. Panie Malwina Czapiga i Joanna Kajda – wokalistki z Krakowa – prowadziły także zabawy, konkursy i tańce grupowe.
Wspaniałą niespodzianką okazał się pokaz zumby prowadzony przez Małgorzatę Golec – tancerkę i instruktorkę zumby i fitness. Uczestnicy festynu chętnie wzięli w nim udział.
Wszystkie dzieci, które obchodziły swoje święto, mogły pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, pomalować twarze i włosy oraz zjeść ulubione lody czy watę cukrową. Dodatkową atrakcję zapewnili druhowie OSP z Woli Krzysztoporskiej, oferując przepłynięcie łódką po stawie. Pogoda dopisała, a wszyscy zgromadzeni bawili się świetnie, o czym świadczyły dobre humory i szerokie uśmiechy.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie i uczestnictwo w sobotnim festynie oraz zaprasza na obchody Dnia Matki i Dziecka za rok.
Szczególne podziękowania kierowane są do pań z KGW Wygoda z przewodniczącą Julitą Furczyńską, do sołtys Małgorzaty Pisarek, druhów OSP Wola Krzysztoporska, członków Koła Wędkarskiego nr 35 z prezesem Jarosławem Warzyńskim oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.