Harcerze z „Ósemki” świętowali dziesięciolecie

Dwaj harcerze w mundurach uczą młodsze dzieci robić węzły

Wiele harcerskich wyzwań i doświadczeń za nimi, ale jeszcze więcej przed nimi. 8 Drużyna Harcerska „TROP” z Woli Krzysztoporskiej 1 września obchodziła swoje 10-lecie, a 8 Gromada Zuchowa „Zwierzaki z Leśnej Paki” 5. urodziny.

Z tej okazji odbył się piknik, podczas którego na druhów czekało mnóstwo atrakcji. Był miniteleturniej harcerski, trzeba było poradzić sobie z węzłami, rozłożeniem namiotu, a także znakami patrolowymi i innymi harcerskimi technikami. A to nie takie proste. Był też dmuchaniec, malowanie twarzy i nagrody przygotowane przez kadrę. Przypomnijmy, że opiekunem gromady i drużyny jest phm Katarzyna Michalak, drużynową 8 Drużyny Harcerskiej „TROP” jest pwd Michalina Adamczyk, a 8 Gromady Zuchowej „Zwierzaki z Leśnej Paki” – pwd Agata Adaszek.

– Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za pomoc. Gdyby nie Wy, nie udałoby nam się zorganizować tak cudownego pikniku! Szczególne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej, KSRG OSP Wola Krzysztoporska, Komisariatu Policji w Woli Krzysztoporskiej, Mama IJa Art, KGW Poraj, KGW Parzniewice, rodziców zuchów i harcerzy – mówi phm Katarzyna Michalak. – Jak powiedział sir Robert Baden-Powell „Skauting przynosi korzyść tak temu, co daje, jak i biorącemu”. Przez 10 lat naszej działalności wsparły nas następujące osoby, instytucje: Szkoła Podstawowa im. gen Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej, Gmina Wola Krzysztoporska, GKRPA w Woli Krzysztoporskiej, GOK w Woli Krzysztoporskiej, Koło Wędkarskie Nr 35 z Woli Krzysztoporskiej, wszystkie parafie znajdujące się na terenie naszej gminy, sołtys Woli Krzysztoporskiej, KSRG OSP Wola Krzysztoporska, KMP w Piotrkowie Trybunalskim, Komisariat Policji w Woli Krzysztoporskiej, piekarnia „Danielak”, PPHU „Ola”, apteka „Słoneczna”, Ludmiła Helman, Paweł Kendra, Andrzej Kulig, Jarosław Idzikowski, Przemek Lenarczyk, KGW Poraj, KGW Parzniewice, Mama Ija Art, firma „Calla”, Hufiec Osiemnastka, Hufiec Piotrków Trybunalski, Szczep Drużyn Ósmych „HARC”, PCW, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „HARC”. Dziękujemy!!! – dodaje opiekunka drużyn.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do harcerskiej braci, zbiórki odbywają się w każdy piątek w godz. 17.00 – 18.30 w harcówce przy Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.
Na zdjęciach harcerze podczas gier i zabaw na pikniku.

Fot. 8 Drużyna Harcerska „TROP” z Woli Krzysztoporskiej