XIII Rajd Pieszy na Góry Borowskie

Marsz uczestników rajdu

Blisko 150 uczestników, piękna pogoda i integracja z historią w tle. W sobotę, 16 września uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy uczestniczyli w 13. Rajdzie Pieszym na Góry Borowskie zorganizowanym przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne przy Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej, Gminne Zrzeszenie LZS oraz Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej.

W ten piękny, słoneczny dzień uczniowie ze szkół w Gomulinie, Bogdanowie, Krzyżanowie, Parzniewicach i jak Woli Krzysztoporskiej pod opieką nauczycieli przebyli trasę z parkingu GOK na Góry Borowskie.
Na mecie rajdu uczniowie zostali powitani przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej 84. Pułku Strzelców Poleskich. Na uczestników rajdu czekał też poczęstunek – pączek i soczek oraz miska gorącego żurku przygotowanego przez KGW Blizin.
Pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów Września ’39 odbył się również konkurs wiedzy o Górach Borowskich, a uczennice, które osiągnęły najlepszy wynik, otrzymały nagrody. Rajd wspierali dzielni strażacy z OSP Wola Krzysztoporska, zabezpieczając trasę. – Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rajdu, poświęcili swój wolny czas, a uczniom i opiekunom za uczczenie bohaterów, którzy w walkach wrześniowych 1939 roku bronili każdego skrawka naszej Ojczyzny – dodają organizatorki rajdu Maria Bartłomiejczyk i Beata Wieczorek z SKKT.
Fot. GOK i SKKT w Woli Krzysztoporskiej
Na zdjęciach uczestnicy rajdu podczas marszu i odpoczynku pod Pomnikiem Obrońców Gór Borowskich.