Kompleks w Gomulinie oficjalnie otwarty

Dzieci na boisku i wstęga do uroczystego przecięcia trzymana przez ucznia

Boisko ze sztuczną trawą do piłki nożnej, wielofunkcyjne boisko z poliuretanową nawierzchnią, a do tego nowoczesny, kolorowy plac zabaw – tak wygląda nowy sportowo-rekreacyjny kompleks, który powstał przy Szkole Podstawowej w Gomulinie. 28 września odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Przy pięknej pogodzie symbolicznie przecięto wstęgę. Nie brakowało także podziękowań (m.in. dla projektanta obiektu Krzysztofa Pabicha i wykonawcy – firmy „JONBUD” Mariusz Jonczyk za solidne i przedterminowe ukończenie budowy). Były życzenia i podsumowania oraz pierwsze strzały i bramki. Podczas otwarcia wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, podkreślał, że to jeden z najpiękniejszych dni w tej kadencji samorządu.
– Oddajemy do użytku bardzo ważną i potrzebną inwestycję. Obiekt jest przepiękny, choć inwestycja była bardzo trudna. W trakcie przygotowania i realizacji było wiele niepewności, czy uda nam się to dokończyć. Dzięki dobrej decyzyjności samorządu udało nam się doprowadzić do finału. Radość jest wielka. Można powiedzieć, że te wieloletnie gomulińskie marzenia w końcu zostały spełnione – zaznaczał wójt Roman Drozdek. Obiekt jest wielofunkcyjny, a dzięki oświetleniu będzie można z niego korzystać także wieczorami.
– Takie otwarcie to piękne uczucie. Coś, co się tworzy dla dzieci, dla uczniów. Tworzymy to z pasją, bo wiemy, że będzie to wykorzystywane i będzie służyło przez wiele lat. Nie ma piękniejszego uczucia niż dać dziecku radość, a to jest właśnie sama radość – mówiła Iwona Zapała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie, która podkreśla, że boiska będą służyć nie tylko uczniom. – W godzinach dopołudniowych z obiektu będą korzystali uczniowie oraz przedszkolaki. Będzie także zatrudniony animator, który będzie czuwał nad boiskami. Popołudniami w dni powszednie oraz w weekendy obiekt będzie udostępniany innym sympatykom sportu. Mamy zamiar stworzyć tutaj oazę ducha sportowego – zaznaczyła Iwona Zapała.
Z nowego boiska najbardziej cieszą się uczniowie. – Bardzo nam się te boiska podobają. Najbardziej oczywiście ta część do piłki nożnej. Jeszcze nie mieliśmy okazji na nim grać, bo dopiero dziś zostało oficjalnie otwarte, ale już się nie możemy doczekać. Będziemy na pewno na nim często grać – mówili tuż po otwarciu uczniowie szkoły.
Dzieci odwdzięczyły się dorosłym pięknym przedstawieniem pokazującym wszystkie dyscypliny sportu, jakie będzie można rozwijać m.in. na nowych boiskach.
A w skład zespołu boisk wchodzą: boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 36×22 m wraz z wyposażeniem oraz oświetleniem solarnym; boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z wyposażeniem do gry w piłkę nożną (ORLIK) o wymiarach 59×29 m wraz z oświetleniem, kontener szatniowy wraz z niezbędnymi przyłączami, utwardzone dojścia, ciągi komunikacyjne oraz piłkochwyty i ogrodzenie boisk z bramą i furtką.
Prace przy nowym kompleksie kosztowały 2.681.098 zł. Na realizację tej inwestycji gmina Wola Krzysztoporska pozyskała 1.265.500 zł dofinansowania z pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Z własnego budżetu gmina wyłożyła 1.415.598 zł.

Na zdjęciach dzieci z SP Gomulin, inwestorzy, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście podczas uroczystego otwarcia kompleksu rekreacyjno-sportowego.
Fot. Anna Wiktorowicz