Ładniej i bezpieczniej w Woli Krzysztoporskiej

szary korytarz szkolny z paprotkami wiszącymi na ścianach

Odmalowany i wyglądający znacznie estetyczniej korytarz, odnowione schody zewnętrzne, a także inwestycje w bezpieczeństwo przeciwpożarowe – wakacyjne remonty nie ominęły także Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Gmina wydała na ten cel ponad 91 tys. zł.

Już wejście do oddziału przedszkolnego wygląda znacznie lepiej, wyremontowano bowiem kosztem 14.268 zł schody zewnętrzne. Skuto stare płytki i wykonano nowe schody (pow. ok 2,4 m2) oraz podest (pow. ok. 7,5 m2) z kotki brukowej. Otynkowano także miejsca po zdemontowanym cokole oraz zewnętrznych bokach schodów.
Odbyło się także malowanie oddziałów „0”, co kosztowało 1.500 zł.

Najbardziej widoczną powakacyjną zmianą w szkole był jednak remont korytarzy. Odmalowane zostały korytarz główny wraz z wiatrołapem, a także ten przy jadalni i do bloku sportowego. Przy okazji uzupełniono ubytki tynków ścian i sufitów, wyszlifowano, wyrównano i wykonano tynk mineralny na istniejącej lamperii, zamontowano nowe gniazdka oraz włączniki elektryczne oraz nowe osłony z płyt MDF na grzejnikach. Wszystkie przewody elektryczne prowadzone natynkowo umieszczono w korytach elektrycznych. W korytarzu głównym wykonano zabudowę w systemie sufitowym typu Armstrong głównej szyny z kablami elektrycznymi.
Remont korytarzy kosztował 44.999 zł.

Zadbano także o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Przebudowana i rozbudowana została instalacja włącznika przeciwpożarowego prądu w budynku szkoły, co kosztowało 4.278 zł.
Wycyklinowano i odmalowano lakierem przeciwpożarowym parkiet oraz maskownice grzejników w dwóch salach oddziału przedszkolnego, co wraz z montażem drzwi wewnętrznych przeciwpożarowych kosztowało 26.322 zł.

Fot. SP Wola Krzysztoporska