Minister sportu w Woli Krzysztoporskiej

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk odwiedziła 20 czerwca Wolę Krzysztoporską, aby wraz z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim i wicemarszałkiem Zbigniewem Ziembą promować rządowy program „Klub”. Program jest skierowany do małych klubów sportowych w całym kraju i polega na wsparciu finansowym ich działalności. Pieniądze popłyną także do gminy Wola Krzysztoporska.

Na sobotnie, popołudniowe spotkanie przy Gminnym Ośrodku Kultury przybyli sportowcy i trenerzy z klubu Football Academy, przedstawiciele Ludowych Zespołów Sportowych, młodzież szkolna, dyrektorzy, nauczyciele, opiekunowie oraz mieszkańcy.
Witając gości, wójt Roman Drozdek podkreślał, jak wiele sukcesów odnoszą kluby sportowe z gminy Wola Krzysztoporska. – Działa u nas 9 klubów, których osiągnięcia widoczne są nie tylko tutaj, ale także na szczeblu powiatu, województwa, kraju, a nawet na szczeblu Europy.
Minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawiła z kolei rządowy program „Klub” – pierwszy taki rekordowy zastrzyk dofinansowania, bo opiewający na ponad 54 miliony złotych. – Pieniądze dotarły do małych miejscowości w całej Polsce, również do tych działających na terenie województwa łódzkiego. Takich klubów jest w województwie łódzkim 270, a kwota dofinansowania dla nich to 3 miliony złotych – mówiła minister sportu. – A sport to zdrowie, odpowiednia konkurencja, etyka, a także umiejętność przegrywania.
Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zapewnił, iż jest wsparcie dla małych, lokalnych klubów, w których trenują dzieci i młodzież. – Być może ci młodzi ludzie, którzy trenują tutaj, będą w przyszłości mistrzami kraju, Europy, świata albo nawet mistrzami olimpijskimi. Być może to dzięki nim usłyszymy „Mazurek Dąbrowskiego”, nasz państwowy hymn – mówił.
– Polska równych szans, także dla tych, którzy spędzają życie w małych miejscowościach i swoje talenty mogą rozwijać w ten sam sposób, co ich rówieśnicy w metropoliach – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
Na zakończenie wójt Roman Drozdek dziękował pani minister, wojewodzie i wicemarszałkowi za obecność oraz wsparcie. Bardzo miłe słowa skierował również w stronę obecnego na spotkaniu byłego, wieloletniego prezesa Ludowych Zespołów Sportowych pana Władysława Wawrzyńczaka za wielki wkład w rozwój gminnego sportu.
(materiał GOK Wola Krzysztoporska)