Papieskie kremówki dla Patryka i ubogiej młodzieży

Młodzież sprzedaje kremówki przed kościołem

16 października w całej Polsce obchodzony był XXII Dzień Papieski. Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie zapraszali na papieskie kremówki. Chętnych do zakupu nie brakowało, a zebrane datki poszły na szlachetny cel.

Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostały na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin oraz na pomoc dla walczącego z nowotworem Patryka Wysmyka. – W niedzielę rozprowadziliśmy 300 ciastek. Część nabywców wrzucała do puszek symboliczne kwoty, nie brakowało jednak osób, które za ciastko płaciły kilkanaście złotych. W sumie zebraliśmy 1630 zł. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania – mówią członkowie Szkolnego Koła Caritas.
Parafia Świętego Mikołaja Biskupa w Gomulinie była jedną z nielicznych parafii w diecezji, w których dostępne były papieskie kremówki od Szkolnych Kół Caritas. Akcja organizowana jest co roku i co roku cieszy się dużą popularnością.
responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Czytaj”]
Fot. SP Gomulin