Przebudowa kotłowni w budynku OSP

Wnętrze pomieszczenia, ścianka z pustaków, a przy niej rusztowanie i czterej pracownicy

Każdy, kto choć raz remontował dom wie, że zrobienie jednej rzeczy zwykle pociąga za sobą kolejne. Tak było i w tym przypadku. W związku z realizowaną rozbudową Domu Ludowego w Woli Krzysztoporskiej zaszła konieczność wymiany pieca, który będzie teraz ogrzewać i budynek garażu OSP, i budynek Domu Ludowego.

Istniejący piec olejowy o mocy 20 kW z 2002 r. nie do końca spełniał już oczekiwania użytkowników (informowano o częstych i powtarzających się awariach). Obecnie piec ogrzewa jedynie budynek garażu OSP, po zakończeniu inwestycji związanej z rozbudową DL nowy będzie jeszcze ogrzewał rozbudowany budynek. Wiąże się to z koniecznością zwiększenia mocy pieca.
Realizowana inwestycja składa się z kilku etapów: powiększenie pomieszczenia kotłowni, wymiany pieca z 20 kW na 100 kW, dostosowania budynku do obowiązujących przepisów.
Prace przy przebudowie garażu rozpoczęły się 5 marca 2021 r. Do końca miesiąca zostały wykonane następujące roboty: zdemontowano stary zbiornik wraz ze ścianką, posadzkę i stary piec, wyburzono otwór pod nowe drzwi do pomieszczenia, wykonano fundament i wymurowano ściany kotłowni, zabezpieczono też belki farbą o odporności ogniowej.
Przed wykonawcami jeszcze roboty instalacyjne – w budynku garażu OSP należy wykonać przebudowę instalacji kotłowni olejowej tak, by funkcjonowały dwa obiegi: jeden dla budynku garażu i drugi obieg dla budynku Domu Ludowego.
Prace powinny się zakończyć na początku czerwca i będą kosztować 159.285 zł.