Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży POGADAJMY

Kolorowy baner (żółty, różowy, pomarańczowy, niebieski) a na nim numer telefonu zaufania i kontakt na snapchacie i messengerze

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej przypomina że Samorząd Województwa Łódzkiego od 20 kwietnia 2020 roku uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Kolorowy baner (żółty, różowy, pomarańczowy, niebieski) a na nim numer telefonu zaufania i kontakt na snapchacie i messengerzeInfolinia stanowi wsparcie w sytuacjach kryzysowych, takich jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, negatywne myśli czy plany samobójcze, a także zachowania autodestruktywne, autoagresywne związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków czy innych środków psychoaktywnych oraz wystąpienie przemocy w rodzinie. Pomocy, wsparcia i porad udzielają specjaliści wielodziedzinowi m.in.: pedagodzy, psycholodzy, terapeuci czy interwenci. Z regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą skorzystać dzieci, młodzież oraz ich rodzice i opiekunowie zamieszkujący na terenie województwa łódzkiego.

Pomoc udzielana jest telefonicznie pod numerem telefonu:
726-611-611

a także poprzez czat prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger. Infolinia dostępna jest 7 dni w tygodniu, telefon czynny od 15.00 do 18.00, czat w godz. 18.00 – 21.00.