Święto Gminy Wola Krzysztoporska 2018 – jak dojechać i gdzie zaparkować

Już w najbliższy weekend (2 – 3 czerwca) Święto Gminy Wola Krzysztoporska. Jak bezpiecznie dojechać i gdzie zaparkować, żeby na czas zdążyć na dobrą zabawę?

Zabawa zaczyna się w sobotę, 2 czerwca i to wtedy wystąpi w Woli Krzysztoporskiej (boisko sportowe przy ul. Cmentarnej) gwiazda tegorocznego święta – Sławomir. Wcześniej pojawią się młode talenty z terenu gminy, a także zespół Tacy Sami, a później Hit Boyz i Eratox.
W związku z tym, że w sobotę spodziewamy się dużej liczby gości, dla sprawnego przepływu aut zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Organizacja ruchu w Woli Krzysztoporskiej od godz. 9.00 do godz. 23.00 w dniu 2 czerwca.

Pierwsza ważna informacja jest taka, że ul. Cmentarna od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Letniej będzie wyłączona z ruchu kołowego. Jednokierunkowa będzie ul. Letnia (kierunek ruchu od ul. Cmentarnej do ul. Wesołej). Dojazd do ul. Spacerowej będzie możliwy jedynie od strony Radziątkowa poprzez ul. Cmentarną i Letnią.
Ul. Niecała będzie ul. ślepą (wjechać będzie można od ul. Kościuszki; zamknięta będzie przy ul. Letniej).
Na ul. Kościuszki (od ul. Cmentarnej w kierunku Wygody) prowadzone są prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej – tu kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniem jezdni.
Z tego samego powodu ul. Letnia i Działkowa mają w tej chwili nawierzchnię tłuczniową.
Za utrudnienia przepraszamy!

Gdzie zaparkować?

Wjeżdżający od strony Piotrkowa Trybunalskiego (ul. Piotrkowską), tuż za parkiem można skręcić w lewo, w ul. Działkową, a następnie, dojeżdżając do rozwidlenia dróg, w prawo, w ul. Południową. Kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem, po prawej stronie usytuowany będzie pierwszy parking (na mapie parkingi oznaczone są kolorem zielonym).
Parking dla wjeżdżających od strony Parzniewic lub zjeżdżających z trasy szybkiego ruchu w Jeżowie, czy też jadących od strony Radziątkowa będzie usytuowany przy ul. Cmentarnej (po lewej stronie).
Kolejny parking znajdował się będzie przy ul. Kościuszki tuż za skrzyżowaniem z ul Cmentarną po stronie prawej (byłe targowisko). Kolejny będzie usytuowany – jadąc dalej ul. Kościuszki – po stronie lewej (za marketem Dino).
Parking dla osób z kartami VIP będzie się znajdował przy ul. Kościuszki (w pobliżu Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego).
Rezerwowy parking będzie się też znajdował przy wjeździe do Woli Krzysztoporskiej od strony Piotrkowa (działka przed firmą Cermont).

Impreza masowa – mogą być kontrole

Trzeba też pamiętać, że sobota będzie tzw. imprezą masową. Dla bezpieczeństwa będzie więc obowiązywał zakaz wnoszenia na boisko sportowe szkła, metalu, ostrych narzędzi, broni itp. Możliwe będą kontrole bagażu. Będzie też obowiązywał zakaz wnoszenia alkoholu, a osoby nietrzeźwe nie będą miały wstępu na boisko.
Prosimy uczestników imprezy o zapoznanie się z regulaminem imprezy, który będzie umieszczony przy wejściu na boisko, oraz przestrzeganie jego zapisów.

W niedzielę obowiązywał już będzie normalny ruch.

Pełna informacja o tym, co będzie się działo podczas dwóch dni Święta Gminy, znajduje się TUTAJ.