Święto Gminy Wola Krzysztoporska – jak dojechać i gdzie zaparkować

Już w najbliższy weekend (3 – 4 czerwca) Święto Gminy Wola Krzysztoporska. Jak bezpiecznie dojechać i gdzie zaparkować, żeby na czas zdążyć na dobrą zabawę?

Świętowanie zaczyna się już w sobotę sportową rywalizacją, rodzinnym festynem i strażackimi pokazami na boisku przy ul. Cmentarnej w Woli Krzysztoporskiej (więcej o sobotnich atrakcjach TUTAJ). Tego dnia ruch na ulicach Woli Krzysztoporskiej będzie wyglądał normalnie.

Zmiany czekają nas w niedzielę. Tego dnia zaczynamy zabawę o godzinie 13.30. O godzinie 17.00 nastąpi uroczyste otwarcie, a tuż po nim seria koncertów (Sara Pach, Kamikadze, Non Stop). A już o 21.00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Andre („Ale, ale Aleksandra”).
Jak 4 czerwca dojechać i przede wszystkim gdzie zaparkować, żeby bezpiecznie dotrzeć na miejsce koncertów, czyli boisko sportowe przy ul. Cmentarnej w Woli Krzysztoporskiej?

Organizacja ruchu w Woli Krzysztoporskiej od godz. 9.00 do godz. 23.00 w dniu 4 czerwca.

Pierwsza ważna informacja jest taka, że ul. Cmentarna od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Letniej będzie wyłączona z ruchu kołowego. Jednokierunkowa będzie ul. Letnia (kierunek ruchu od ul. Cmentarnej do ul. Wesołej). Dojazd do ul. Spacerowej będzie możliwy jedynie od strony Radziątkowa poprzez ul. Cmentarną i Letnią.
Ul. Niecała będzie ul. ślepą (wjechać będzie można od ul. Kościuszki; zamknięta będzie przy ul. Letniej).
Za utrudnienia przepraszamy!

Gdzie zaparkować?

Wjeżdżający od strony Piotrkowa Trybunalskiego (ul. Piotrkowską), tuż za parkiem mogą skręcić w lewo, w ul. Działkową, a następnie, dojeżdżając do rozwidlenia dróg, w prawo, w ul. Południową. Kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem, po prawej stronie usytuowany będzie pierwszy parking (na mapie parkingi oznaczone są kolorem zielonym).
Parking dla wjeżdżających od strony Parzniewic lub zjeżdżających z trasy szybkiego ruchu w Jeżowie będzie usytuowany przy ul. Cmentarnej (po lewej stronie).
Kolejny parking znajdował się będzie przy ul. Kościuszki tuż za skrzyżowaniem z ul Cmentarną po stronie prawej (byłe targowisko). Kolejny będzie usytuowany – jadąc dalej ul. Kościuszki – po stronie lewej (za marketem Dino).
Parking dla osób z kartami VIP będzie się znajdował przy ul. Kościuszki (w pobliżu Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego).

Impreza masowa – mogą być kontrole

Trzeba też pamiętać, że będzie to tzw. impreza masowa. Dla bezpieczeństwa będzie więc obowiązywał zakaz wnoszenia na boisko sportowe szkła, metalu, ostrych narzędzi, broni itp. Możliwe będą kontrole bagażu. Będzie też obowiązywał zakaz wnoszenia alkoholu, a osoby nietrzeźwe nie będą miały wstępu na boisko.
Prosimy uczestników imprezy o zapoznanie się z regulaminem imprezy, który będzie umieszczony przy wejściu na boisko, oraz przestrzeganie jego zapisów.

Więcej o programie Święta Gminy Wola Krzysztoporska TUTAJ.