Ulica Północna w Woli Krzysztoporskiej po remoncie

Ul. Północna w Woli Krzysztoporskiej po remoncie

Nowa, gładka jezdnia, częściowo wymienione krawężniki i progi zwalniające. Tak wygląda teraz zmodernizowana ulica Północna w Woli Krzysztoporskiej. Inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Tablica informacyjna inwestycji - Rządowy Fundusz Rozwoju DrógRemont objął odcinek ul. Północnej w Woli Krzysztoporskiej od ul. Leśnej do ul. Ogrodowej o długości około 0,75 km. Wykonano korekcyjne frezowanie części nawierzchni bitumicznej, położono nową warstwę ścieralną o grubości 5 cm. Na odcinkach, gdzie nie występuje chodnik, wymieniono krawężniki. Wykonano też korekty zjazdów, rozebrano stare i zamontowano nowe progi zwalniające i wyregulowano włazy studni kanalizacyjnych znajdujących się w jezdni.
Koszt prac to 704.399,73 zł.

„Remont nawierzchni bitumicznej drogi gminnej 110497E Wola Krzysztoporska” (tak brzmi oficjalna nazwa zadania) wykonany został w ramach większego zadania obejmującego także drogę w Siomkach (ul. Wesoła) i odcinek Mąkolice – Kozierogi, dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 739.596 zł.
Prace zakończyły się w połowie sierpnia 2023 r.

Fot. A. Wiktorowicz