Urząd Gminy otwarty dla petentów, chociaż drzwi zamknięte

Jesteśmy Państwu winni kilka słów wyjaśnienia, dlaczego budynek Urzędu Gminy musi pozostać zamknięty, choć sam Urząd jest dla Państwa otwarty i można załatwić wszystkie ważne sprawy. Dla Państwa i swojego bezpieczeństwa, a co za tym idzie dalszej możliwości pracy, musimy jednak wszyscy przestrzegać pewnych procedur. Jakich?

Pracownicy Urzędu Gminy w normalnym trybie zajmują się wszystkimi Państwa sprawami. Żeby jednak spotkać się z urzędnikiem (jeśli jest to konieczne), trzeba się umówić telefonicznie lub, będąc pod Urzędem Gminy, zadzwonić do odpowiedniego referatu czy osoby (lista z numerami telefonów znajduje się na drzwiach). Urzędnik wpuści Państwa do Urzędu, zaprosi do specjalnego miejsca (dezynfekowanego po każdej wizycie), odbierze dokumenty, powie, jak dalej poprowadzić sprawę. Oczywiście każdy przychodzący do Urzędu musi mieć maseczkę, podobnie jak ma ją każdy urzędnik. Musi też – zaraz po wejściu – zdezynfekować ręce. Taka procedura daje możliwość zachowania bezpieczeństwa. I to dlatego czasem trzeba chwilkę poczekać (by uniknąć kontaktowania się ze sobą postronnych osób).
Dlaczego to takie ważne? Bo wystarczy jedna chora osoba, która – nie przestrzegając zasad – odwiedzi Urząd Gminy, zarazi urzędnika i skaże na kwarantannę (w lepszym przypadku), a na chorobę (w gorszym) wszystkich pracowników. Co wtedy? Urząd zostanie całkowicie zamknięty i spraw nie będzie można załatwić przez naprawdę długi czas. A Urząd Gminy to newralgiczne miejsce, gdzie spotykają się osoby przychodzące z różnych miejsc – nie tylko zamieszkania, ale i pracy. Bądźmy więc naprawdę ostrożni i ze zrozumieniem traktujmy konieczne obostrzenia i zasady!
A poza tym wszystkim życzymy zdrowia!