Uwaga! Silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega OSTRZEGA: w Łódzkiem silny wiatr w nocy 28/29.10 i w dzień 29.10. Prędkość w porywach do 115 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Przejściowo w godzinach od 08:00 do 14:00 wiatr w porywach do 115 km/h. Wiatr południowo-zachodni skręcający w dzień na północno-zachodni.

MOŻLIWE też GWAŁTOWNE ZJAWISKA POGODOWE!
Od soboty 28 października do poniedziałku 30 października br. możliwe wystąpienie na obszarze województwa łódzkiego gwałtownych zjawisk pogodowych.
Silny wiatr (porywy do 110 km/h), nawalne opady deszczu, miejscami grad i opady krupy śnieżnej, możliwe pojedyncze wyładowania atmosferyczne, odczuwalna temperatura poniżej zera. Nie wychodź z domu,jeśli nie musisz – unikaj przemieszczania się pod drzewami, starymi budynkami, liniami wysokiego napięcia. Znajdź bezpieczne miejsce dla swojego auta – nie parkuj pod drzewami, reklamami, słupami trakcji elektrycznej. Przygotuj się na brak dostaw energii elektrycznej – naładuj komórkę, nagrzej dom, zaopatrz się w jedzenie, wodę, wypłać pieniądze z bankomatu.