W Krężnej-Kolonii mają nową altanę

W miejscowości Krężna-Kolonia, tuż przy oddanym niedawno do użytku kompleksie sportowo-rekreacyjnym stanęła nowa altana. W ten sposób powstało miejsce, w którym mieszańcy wsi mogą nie tylko szlifować kondycję, ale i wspólnie bawić się i biesiadować. 28 września testowali, jak sprawdza się nowy nabytek. Test wypadł pozytywnie.

To właśnie tego dnia odbył się tu festyn rodzinny, podczas którego oficjalnie otwarto kompleks sportowy składający się z siłowni i placu zabaw oraz oddano do użytku nową altanę. Uroczystego. przecięcia wstęgi dokonali: Agata Szmalec – sołtys i radna w jednej osobie, przewodnicząca KGW Dorota Chądzyńska, Waldemar Krzyżanowski z Rady Sołeckiej i ks. proboszcz Andrzej Gruca, który od razu poświęcił nowe miejsce integracji.
Swój wkład w przygotowanie imprezy miały także dzieci, które przedstawiły wiersze o tematyce „Żyj w zgodzie z przyrodą”. Dorośli odwdzięczyli się im z kolei konkursami z nagrodami, wizytą w strażackim wozie, watą cukrową, owocami i smakołykami, a także zabawami z animatorką i malowaniem twarzy. Swoje konkursy, a później integracyjną zabawę przy grillu do późnych godzin wieczornych mieli także dorośli.
– Chciałabym podziękować koleżankom z KGW, sponsorom, druhom z OSP Krężna, ks. proboszczowi, sołtysom z miejscowości Kozierogi i Krężna za udział oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy i na nią przybyli, by wspólnie się bawić – dodaje sołtys Krężnej-Kolonii Agata Szmalec.
Warto dodać, że na budowę altany gmina Wola Krzysztoporska otrzymała dotację z budżetu województwa łódzkiego w wysokości 10 tys. zł. Cała inwestycja zamknie się kwotą ok. 39 tys. zł, resztę pokryje więc z własnego budżetu gmina.

Fot. Sołectwo Krężna-Kolonia