Wędkowali na zakończenie wakacji

Piękna pogoda, wspaniała rywalizacja i… duże ryby. W sobotę (27.08) Koło nr 35 PZW w Woli Krzysztoporskiej zorganizowało konkurs wędkarski dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Dzień później wędkowali dorośli.

Zawody odbyły się na stawie w miejscowości Wygoda i uczestniczyło w nich 25 osób. Rywalizowano w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Konkurs przebiegał we wspaniałej atmosferze i przy pięknej pogodzie. Organizatorzy pomagali, doradzali, służyli radą młodszym i mniej doświadczonym wędkarzom. Nie zawsze było to konieczne, o czym świadczą wyniki konkursu.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Nikola Kowalczyk, II miejsce Karolina Włoch, III miejsce Katarzyna Morawska.
Wśród chłopców: I miejsce Dominki Małachowski, II miejsce Mateusz Gaworczyk, III miejsce Szymon Włoch.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez organizatorów na grillowanie. – Były ciepłe kiełbaski, napoje i pytania uczestników o kolejne tak fajnie zorganizowane imprezy – mówi Jarosław Warzyński z Koła 35 PZW.
Wędkarze z Koła nr 35 zapewnili, że takie zawody będą organizowane, bo warto by nasze dzieci spędzały jak najwięcej czasu na łonie natury, w urokliwym miejscu i w miłej, kulturalnej atmosferze.

W niedzielę z kolei (28.08.2016) 20 wędkarzy z Koła nr 35 PZW rywalizowało w zawodach o największą złapaną rybę. Zawody wygrał Czesław Filipek, który złowił karpia o wadze 2,25 kg. Gratulujemy!