Wielkanocne inspiracje KGW w Krężnej

Panie przy wykonywaniu wielkanocnego koszyczka

Świąteczne koszyczki, stroiki, palmy – 1 marca Dom Ludowy w Krężnej zamienił się w wielką pracownię florystyczną, a to za sprawą warsztatów pod nazwą „Wielkanocne inspiracje Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska”.

W warsztatach wzięły udział przedstawicielki niemal wszystkich KGW z terenu gminy, a cennych wskazówek udzielały im przedstawicielki szkoły TEB Edukacja, które poprowadziły warsztaty, przekazując cenną wiedzę z zakresu florystyki. W warsztaty włączył się również Adrian Członka, właściciel kwiaciarni „Cuda – Wianki”, który inspirował panie w wykonaniu ozdób.
– Podczas warsztatów panie wykazały się kreatywnością i niezwykłymi zdolnościami manualnymi, a celem warsztatów była aktywizacja mieszkańców gminy oraz wspólne kultywowanie tradycji regionalnych oraz promocja wyrobów lokalnych. Panie wykonały przepiękne prace, a każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Doskonale połączyły wszelkie tradycje ludowe i świat przyrody – mówi koordynator ds. KGW Kamila Kaczorowska, pomysłodawczyni i współorganizatorka warsztatów.

Patronat nad wydarzeniem objęli: marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, a partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie i Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, który koordynował współpracę z 28 Kołami i Kołem 50 plus.
Gospodyniami warsztatów były niezwykle gościnne panie z KGW Krężna na czele z przewodniczącą Aleksandrą Kaudz.
Podczas warsztatów członkinie KGW odwiedzili: poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Fot. Anna Wiktorowicz