Pasiak w stylu wieczorowym

Zdjęcie grupowe uczestniczek i osób towarzyszących z terenu gminy Wola Krzysztoporska

Sukienka z pasiaka uszyta przez panie z KGW Piekary zrobiła furorę i przeszła do finału wojewódzkiego, ale wszystkie prezentacje naszych kół były bardzo interesujące. 24 lutego w Stefanówce w gminie Rozprza odbył się pokaz mody w ramach konkursu „Modna gospodyni pięknym życie czyni. Inspiracje dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego”. Wzięły w nim udział cztery KGW z terenu gminy Wola Krzysztoporska: KGW Glina, KGW Jeżów, KGW Piekary, KGW Radziątków z dyrektorem GOK Marcinem Pawlikowskim na czele.

– Stroje, jakie zaprezentowały przedstawicielki z 40 KGW z regionu, pokazały zupełne inne spojrzenie na dziedzictwo tradycji – mówi Kamila Kaczorowska, koordynatorka KGW z terenu gminy Wola Krzysztoporska, która towarzyszyła paniom podczas konkursu. – Członkinie KGW wcieliły się w rolę modelek, które bardzo odważnie i z uśmiechem na ustach prezentowały swoje nowe, zmysłowe, ale i lokalne stylizacje. Był to idealny balans tradycji i nowoczesności charakterystyczny nowoczesnej gospodyni.
Wśród 10 kół zakwalifikowanych do wojewódzkiego finału znalazła się kreacja zaprezentowana przez KGW Piekary. Była to krótka sukienka w stylu wieczorowym wykonana z tradycyjnego pasiaka, zaprezentowana przez Joannę Głowacką.
Pokaz dopełnił muzyczny występ Rafała Brzozowskiego.
Organizatorem konkursu jest Łódzki Dom Kultury, a współorganizatorem Województwo Łódzkie.

Fot. K. Kaczorowska, M. Pawlikowski