Nasze KGW i sołtysi na Dożynkach Wojewódzkich w Paradyżu

kolonianki na stoisku

Aż pięć Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska reprezentowało gminę i powiat piotrkowski podczas Dożynek Województwa Łódzkiego, które odbyły się 20 sierpnia w Paradyżu. Wyróżnienia odebrali także sołtysi z naszej gminy.

Wojewódzkie obchody święta plonów zgromadziły tysiące mieszkańców. Nie zabrakło tam także przedstawicieli gminy Wola Krzysztoporska. Naszą gminę reprezentowało aż pięć Kół Gospodyń Wiejskich: Krężna, Laski, Parzniewice, Parzniewiczki i Woźniki Kolonia. Koła wzięły udział w konkursie kulinarnym „Łódzkie smakuje najlepiej” i tu wielkim sukcesem pochwalić się mogą „Kolonianki” reprezentujące KGW Woźniki Kolonia.
– Nasze Koło do konkursu zgłosiło „Szarlotkę Róża” – deser, który wyraźnie zwrócił uwagę komisji konkursowej, co znalazło odzwierciedlenie w ostatecznych wynikach. Wśród około 150 kół gospodyń biorących udział w rywalizacji w kategorii „Słodkie smaki Łódzkiego” zajęłyśmy zaszczytne III miejsce!!! – mówią z dumą członkinie KGW Kolonianki reprezentujące Kolonię Woźniki i gminę Wola Krzysztoporska. Konkursowa szarlotka podana została w pięknej oprawie dekoracyjnej z motywem róży i jabłoni, który tematycznie nawiązywał do serwowanego deseru. Poza daniem konkursowym KGW i mieszkańcy sołectwa przygotowali wiele smakołyków, co przyciągało uwagę i apetyty uczestników dożynek chętnie oglądających stoisko i robiących zdjęcia na jego tle. – Zarówno członkinie KGW, jak również mieszkańcy niezrzeszeni w kole przyczynili się do tego sukcesu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie – dodają Kolonianki.
Pięknie zaprezentowały się też pozostałe koła, które w Paradyżu odwiedziła gminna koordynator KGW Kamila Kaczorowska.
W ramach wydarzenia odbył się tradycyjny konkurs wieńców dożynkowych, w którym wzięły udział także KGW Laski i KGW Parzniewiczki.
Podczas dożynek rozstrzygnięto również doroczny konkurs „Sołtys na Plus”. To nagrody dla wyróżniających się gospodarzy sołectw w Łódzkiem. W tym konkursie wyróżnieni zostali także sołtysi z terenu gminy Wola Krzysztoporska. A byli to: Nina Kupisz (sołectwo Radziątków), Agnieszka Robaszek-Pawlik (sołectwo Bujny) i Krzysztof Kaczmarek (sołectwo Stradzew).
Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom Dożynek Województwa Łódzkiego gratulujemy!
Na zdjęciach uczestnicy dożynek w Paradyżu – KGW i sołtysi.

Fot. Uczestnicy dożynek