Woda z wodociągu w Woźnikach nie do spożycia!

Woda z wodociągu w Woźnikach (gm. Wola Krzysztoporska) nie nadaje się do spożycia, może być natomiast używana do celów sanitarno-bytowych.

Komunikat o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Woźniki gm. Wola Krzysztoporska z powodu przekroczonej liczby mikroorganizmów wydał 14 kwietnia PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY w Piotrkowie Trybunalskim. W poniedziałek (18 kwietnia) sanepid po raz kolejny pobrał próbki wody. Wynik znany będzie 21 kwietnia. Do tego momentu nie wolno spożywać wody z wodociągu w Woźnikach.

Zawiadomienie dotyczy miejscowości: Mąkolice, Kolonia Mąkolice Piekary, Piekarki, Woźniki, Woźniki Kolonia, Stradzew, Budków, Mzurki.

Informujemy jednocześnie, że zgodnie z poniższym harmonogramem, zostanie udostępniony zastępczy punkt poboru wody do spożycia. Beczkowóz z wodą będzie dostępny w każdej miejscowości od dnia 15.04.2016r. do odwołania w następujących godzinach:

Miejscowość; miejsce postoju; godziny postoju
Mąkolice, Kolonia Mąkolice – OSP Mąkolice – godz. 8.00-9.30
Piekary, Piekarki – OSP Piekary – godz. 10.00-11.30
Woźniki, Kolonia Woźniki – OSP Woźniki – godz. 12.00-13.30
Stradzew – Dom Ludowy Stradzew – godz. 14.00-15.30
Budków, Mzurki – Dom Ludowy Mzurki – godz. 16.00-17.30

W tej chwili prowadzone są intensywne działania mające na celu doprowadzenie wody w wodociągu do stanu wymaganego przez przepisy prawa.