W Woli Krzysztoporskiej zebraliśmy dla WOŚP ponad 4 tys. zł

A dokładnie 4.335,88 zł, 2 euro i 2 korony czeskie. Mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska jak zwykle okazali wielkie serce. To dzięki nim w tym roku znów padł rekord w naszej zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już od godziny 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej rozpoczęły się występy artystyczne przeplatane licytacjami zgromadzonych przedmiotów. Pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki, które zatańczyły, zaśpiewały i przekazały na rzecz Orkiestry wykonane z wychowawcami przedmioty.
Tuż po występie Orkiestry Dętej z Gomulina zaczęła się jedna z najgorętszych licytacji tego popołudnia. Na scenie pojawił się okolicznościowy herb gminy przygotowany specjalnie na 25. Finał WOŚP, do którego wójt Roman Drozdek dołożył jeden dzień urzędowania na swoim stanowisku. Wylicytował go za kwotę 700 zł jeden z lokalnych przedsiębiorców.
Hojnych darczyńców nie zabrakło także podczas kolejnych licytacji, które brawurowo poprowadził Mariusz Wieczorek z GOK. Poprzedziły je występy grup tanecznych. A do wylicytowania były m.in.: WOŚP-owy tort upieczony przez pnie z KGW w Woli Krzysztoporskiej, dwie piękne poduszki w kształcie serca z wyhaftowanym napisem 25. Finału WOŚP, wejściówki do salonu kosmetycznego, turystyczne gadżety przekazane przez Urząd Gminy (m.in. termosy, kubeczki), przedmioty przekazane przez mieszkańców gminy i zaprzyjaźnione firmy (m.in. ELANDA), koszulka WOŚP czy ozdoby przygotowane przez członków koła „50+”.
Jak zwykle nie zawiedli także strażacy. Nie tylko pokazali, jak ratować ludzi, ale i aktywnie uczestniczyli we wszystkich licytacjach. Zorganizowali także własną. Na scenie można było przymierzyć strażacki strój i przespacerować się w masce powietrznej. Można też było, wrzucając datki do puszek, przejechać się nowym wozem strażackim.
Jednym z najbardziej niezwykłych licytowanych przedmiotów okazał się jednak zegarek, który na scenę WOŚP trafił… z telewizyjnego programu „Jeden z dziesięciu”. Wygrał go tam mieszkaniec Woli Krzysztoporskiej pan Helmut Lottko i przekazał go „Najlepszemu dowódcy OSP w województwie łódzkim w 2016 r.” Krzysztofowi Wiernickiemu z OSP Wola Krzysztoporska. Strażak z kolei przekazał ów zegarek na rzecz WOŚP.
Emocje wzbudziła także licytacja piłki z podpisem Roberta Lewandowskiego, którą przekazali państwo Ścieglińscy, a o dobry nastrój i artystyczne wrażenia zadbali również: Orkiestra Dęta Suchcice i Okolice, Karol Gajda oraz zespół Jasna Strona Mocy.
Na koniec wszystkim darczyńcom dziękowała dyrektor GOK Jolanta Kołacińska i sekretarz gminy Wola Krzysztoporska Dominik Ambrozik.
Dzięki wszystkim, którzy tak hojnie i chętnie wrzucali datki do puszek WOŚP, w Woli Krzysztoporskiej udało się zebrać ponad 4 tys. zł. To znacznie więcej niż w roku ubiegłym, kiedy udało się zgromadzić ok. 2.700 zł.