Wyróżnienia odebrali podczas ROL-SZANSY

Nagradzani na scenie

Najlepsza sołtys w powiecie piotrkowskim odebrała nagrodę, a wyróżnienie trafiło do naszych pań z KGW – a wszystko podczas XXXI Promocyjno-Handlowej Wystawy Rolnicze ROL-SZANSA, która 26 – 27 sierpnia odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim.

Tytuł „Sołtysa Powiatu Piotrkowskiego” w konkursie „Dziennika Łódzkiego” Mistrzowie Agro 2023 zdobyła Elżbieta Wójcik – sołtys Gomulina- Kolonii. – Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie, a szczególnie mojemu mężowi, dzieciom, wnukom, przyjaciołom i mieszkańcom sołectwa Gomulin-Kolonia. Cieszę się, że Was mam – napisała na swoim facebookowym profilu pani Elżbieta. A my dziękujemy za dotychczasową działalność i serdecznie gratulujemy wygranej!

Ale to nie wszystkie gminne akcenty podczas ROL-SZANSY, podczas której zorganizowano także konkurs dla KGW pt. „Jabłecznik-tradycyjny wypiek z jabłek z łódzkich sadów”.
– Wypiek ten kojarzy nam się z jesienią i każdego roku o tej porze nie może go zabraknąć na naszym stole. Kluczem do sukcesu na te wyjątkowe ciasta są przepisy naszych kochanych babć i mam oraz wybór owoców, które powinny być odpowiednio kwaśne. Jedno jest pewne – są to ulubione smaki naszego dzieciństwa – mówi Kamila Kaczorowska, koordynatorka KGW na terenie gminy Wola Krzysztoporska, która ze swoim rodzimym KGW Blizin i pysznym jabłecznikiem pojawiła się na konkursie. Panie z Blizina zachwyciły smakiem swojego ciasta i odebrały wyróżnienie od organizatora konkursu – Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.
Kamila Kaczorowska indywidualnie zajęła też I miejsce w konkursie „BHP w Rolnictwie. Ciesz się zdrowiem, pracuj bezpiecznie” zorganizowanym podczas wystawy.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!

Fot. Archiwum prywatne uczestników wydarzenia.