Zaadoptuj psa! Gmina da 800 zł na utrzymanie przyjaciela!

Potrzebujesz przyjaciela? Lubisz zwierzęta? Zaadoptuj bezdomnego psa z terenu gminy Wola Krzysztoporska! Samorząd zrekompensuje ci część kosztów utrzymania w kwocie 800 zł!
To ważne, bo liczba bezdomnych psów z terenu gminy niestety wciąż rośnie. W tej chwili jest ich już 51. A zbliża się lato i tych, którzy, wyjeżdżając na urlop, wyrzucają swoje zwierzęta, niestety nie brakuje.

Gmina Wola Krzysztoporska poszukuje nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt. W zamian oferuje wsparcie finansowe w wysokości 800 zł dla tych, którzy zdecydują się przygarnąć zwierzaka. Oferowana przez gminę kwota przeznaczona być powinna na zakup karmy, akcesoriów, opiekę weterynaryjną czy budę dla psa, z zastrzeżeniem jednak, iż jedna rodzina może adoptować maksymalnie 3 psy w ramach niniejszego programu. Gmina ma także prawo odmówić oddania zwierzaka do adopcji. Rekompensata wypłacana będzie po podpisaniu stosownej umowy adopcyjnej.
Adoptujący jest zobowiązany przede wszystkim do zapewnienia psu właściwej opieki, humanitarnego traktowania i odpowiednich warunków utrzymania. Nowego pupila należy wyposażyć w obrożę.
Aby uniknąć sytuacji, w których ktoś interesuje się adopcją wyłącznie ze względu na dofinansowanie, przypominamy, że pieniądze może otrzymać wyłącznie osoba, która przejdzie kontrole przed i po adopcji.

Program wsparcia adopcji bezdomnych zwierząt to m.in. reakcja na fakt, iż gmina ponosi coraz większe koszty związane z utrzymaniem ich w schronisku. Przypomnijmy, że w tym momencie (stan na 10 maja 2019) opieką objętych jest 51 psów, a miesięczna opłata za pobyt każdego z nich w schronisku wynosi 258,30 zł brutto. Rocznie utrzymanie wszystkich psów będzie więc kosztowało gminę ok. 150 tys. zł!

Wszelkie informacje dotyczące adopcji dostępne są także w pokoju nr 14 w Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej, ul. Kościuszki 5, tel. 44-616-39-83.

A TU można obejrzeć zdjęcia piesków, które potrzebują właściciela.