Bawili się świetnie, zbierali pieniądze dla potrzebujących

Nietypowo, bo od występu… nauczycieli Szkoły Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego rozpoczął się 11 czerwca w Festyn Rodzinny Caritas w Woli Krzysztoporskiej.
Imponujący był skład grupy wokalnej. Na scenie stanęły panie Agnieszka Gniewaszewska i Grażyna Pielużek (organizatorki festynu), Danuta Błaszczyk, Katarzyna Michalak, Beata Wieczorek, Magdalena Ryżewska i Krystyna Koszelak oraz panowie Zbigniew Ziemba i Emil Paszta. Brawurowe wykonanie piosenki „Wielbić imię Pana dziś chcę” otworzyło Mały Festiwal Piosenki Religijnej „Na chwałę Panu Jezusowi”. W piosenkach religijnych zaprezentowały się wszystkie klasy, niektóre w zabawnych i kolorowych stylizacjach. Festyn był świetną okazją do propagowania zdrowego i bezpiecznego trybu życia. Organizatorzy zaprosili dwóch panów Piotrów. Piotr Wnuk, ratownik medyczny, przypomniał, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, a Piotr Krakowiak, zawodowo i z zamiłowania zajmujący się kolarstwem, opowiadał o swojej pasji (każdy z uczestników festynu otrzymał bidon rowerowy). Organizatorzy serdecznie dziękują obu panom.
Po części artystycznej uczestnicy rzucili się w wir zabawy i przyjemności kulinarnych. Były przejażdżki kucykami, zabawa na zjeżdżalni i trampolinie. Każdy mógł z bliska obejrzeć wyposażenie strażackiego wozu, pomalować sobie twarz kolorowymi kredkami, obejrzeć walki zapaśnicze. Na uczestników czekały przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców, wata cukrowa, kiełbaski z grilla i popcorn oraz należące już do tradycji festynu konkursy rodzinne i szaleństwa w pianie strażackiej.
Organizatorzy serdecznie dziękują rodzicom, którzy upiekli wspaniałe ciasta i podarowali artykuły papiernicze na zbiórkę Caritas oraz wszystkim, którzy wsparli festynową zbiórkę pieniędzy. Przede wszystkim sponsorom:
– Panu Bernardowi Błaszczykowi właścicielowi firmy DAM – WID,
– Państwu Julicie i Mariuszowi Karnelom,
– Państwu Monice i Krystianowi Danielakom,
– Pani Sylwii Ścieglińskiej,
– Pani Annie Jędrych,
– Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej, oraz nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły, za pomoc i wsparcie w organizacji festynu.