Ciężarowcy z Bujen zaliczyli udany start

Zawodnik w niebieskiej koszulce podnosi sztanę; w tle baner z napisem Wojewódzki Turniej o Puchar Przewodniczącego LZS w Łodzi

Ciężarowcy z LUKS Gryf Bujny znów zaliczyli dobry start. 13 grudnia w Radomsku odbył się Turniej o Puchar Przewodniczącego Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi oraz Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorów Młodszych do 17 lat.

Turniej rozegrano w dwóch grupach wiekowych: od 13 do 17 lat i od 18 do 23 lat. Udany start zaliczyła Małgorzata Dworzyńska, zdobywając I miejsce w kategorii wagowej do 64 kg, ustanawiając jednocześnie nowe rekordy życiowe: w rwaniu 47 kg (poprawiając o 3 kg) oraz w podrzucie 60 kg (o 5 kg). Małgosia w klasyfikacji open kobiet Mistrzostw Województwa Łódzkiego do lat 17 zdobyła III miejsce, a w Turnieju o Puchar Przewodniczącego LZS w kategorii open wśród dziewczyn zdobyła V miejsce.
W kategorii wagowej do 59 kg Mistrzostw Województwa, jak i Turnieju o Puchar Przewodniczącego I miejsce zdobyła Wiktoria Kaczmarek, ustanawiając w rwaniu 35 kg, a w podrzucie 48 kg.
Miejsce I także zdobył Wiktor Turowicz w starszej grupie wiekowej w Wojewódzkim Turnieju o Puchar Przewodniczącego, ustanawiając rekord życiowy w rwaniu 65 kg i w podrzucie 83 kg. Drugie miejsca zdobyli Adrian Pietrzyk w kategorii do 67 kg w młodszej grupie wiekowej turnieju, podnosząc w rwaniu 61 kg i w podrzucie 81 kg oraz Kamil Fijołek w kategorii wagowej do 89 kg w starszej grupie wiekowej turnieju ustanawiając w rwaniu 75 kg i w podrzucie 110 kg.
Dziękujemy za dobre starty naszym zawodnikom i życzymy jeszcze większych sukcesów!

Fot. LUKS Gryf Bujny