Ciężarowcy z Bujen znów z sukcesami

Zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny dobrze zaprezentowali się podczas eliminacji do mistrzostw Polski do lat 17, które odbyły się 6 września w Konstantynowie Łódzkim.

Na pomoście wystartował zespół sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny i podopieczni trenera Rafała Leśniewskiego w składzie: Adrian Pietrzyk, Małgorzata Dworzyńska, Wiktoria Kaczmarek i Kinga Łaszek.
Adrian zaliczył w rwaniu 60 kg i w podrzucie 80 kg, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy w tym boju. Dało mu to pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 67 kg i w klasyfikacji open mężczyzn III miejsce.
Małgosia w rwaniu podniosła 43 kg, ustanawiając nowy rekord życiowy, a w podrzucie pewnie zaliczyła 51 kilogramów, co dało jej drugie miejsce w kategorii wagowej do 64 kg i IV miejsce w kategorii open kobiet.
Wiktoria, debiutując na pomostach, zaliczyła wszystkie 6 podejść, wyrywając 32 kg i podrzucając 42 kg, co dało jej drugie miejsce w kategorii wagowej do 59 kg oraz w klasyfikacji open dziewcząt V miejsce.
Kinga podniosła w rwaniu 27 kg, a w podrzucie 33 kg i w kategorii wagowej 64 kg zajęła trzecią lokatę a w klasyfikacji open dziewcząt – VII miejsce.
Do startu na Mistrzostwach Polski do lat 17 w Ciechanowie zakwalifikowali się Adrian, Małgosia i Wiktoria. Gratulujemy zawodnikom klubu LUKS Gryf Bujny zajętych miejsc i życzymy dobrych startów na Mistrzostwach Polski które odbędą się 25 – 27 września w Ciechanowie.

Fot. LUKS Gryf Bujny