Dzieci dostały od PGE tornistry… z energią

Kolorowe tornistry z bajkowymi bohaterami, a w nich wszystko, co jest potrzebne, by z energią rozpocząć naukę. Czternaścioro pierwszoklasistów z terenu gminy Wola Krzysztoporska otrzymało ufundowane przez Grupę Kapitałową PGE tornistry z wyprawkami szkolnymi.

Swoje plecaki, z którymi we wrześniu ruszą do szkoły, dzieci otrzymały 18 sierpnia, podczas spotkania zorganizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. A wręczali je wspólnie Beata Nawrot-Miler z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek oraz Halina Filipek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – instytucji, która wytypowała rodziny objęte wsparciem PGE.

– Jesteśmy dziś w Woli Krzysztoporskiej z akcją „Energetyczny tornister”, którą realizujemy w całej Grupie Kapitałowej PGE i we współpracy z Fundacją PGE. Mamy tu dzieci, które idą do pierwszej klasy szkoły podstawowej i otrzymają energetyczne tornistry z całym wyposażeniem, aby milej rozpocząć swoją przygodę z nauką – mówiła podczas spotkania Beata Nawrot-Miler z PGE. – Chcemy pomagać i mamy takie możliwości. Jesteśmy w regionie, gdzie prowadzimy naszą działalność gospodarczą i chcemy być blisko ludzi, którzy korzystają z naszych usług. Cieszymy się, że możemy bezpośrednio uczestniczyć w życiu naszych społeczności – dodała.

Akcja „Energetyczny tornister” prowadzona jest przez spółki PGE od wielu lat, ale do Woli Krzysztoporskiej zawitała po raz pierwszy i… sprawiła wiele radości. Pierwszaki z entuzjazmem odkrywały zawartość swoich plecaków, a znalazły w nich m.in.: zeszyty, bloki rysunkowe, kolorowy papier do wycinania, kompletnie wyposażone piórniki, kredki, mazaki, farby, plastelinę, klej, nożyczki.

Za tę radosną pomoc organizatorom akcji dziękował wójt Roman Drozdek i oczywiście same dzieci.