W Mzurkach z GOPS-em bawiły się całe rodziny

zdjęcie grupowe z motorem

Piknik Rodzinny w Mzurkach zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej już za nami!

23 września w Parku Dworskim w Mzurkach odbył się piknik rodzinny w całości sfinansowany ze środków pozyskanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej z budżetu Województwa Łódzkiego Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w ramach grantu z programu Samorząd Przyjazny Rodzinie „W rodzinie siła, gdy samorząd jej sprzyja”.
– Chociaż w minioną sobotę pogoda nie rozpieszczała zarówno uczestników, jak i organizatorów, to z całą pewnością można stwierdzić, że słowa piosenki z Kabaretu Starszych Panów, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą…” nie znalazły tu swojego odzwierciedlenia, bowiem zarówno dzieci, jak i ich rodzice uczestniczący w pikniku, bawili się znakomicie. Wszyscy chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów, a nasi najmłodsi milusińscy skorzystali z malowania buziek i brokatowych tatuaży. Nie zabrakło świetnej muzyki i prezentów dla każdego uczestnika – relacjonuje kierownik GOPS Małgorzata Walas.
Warto dodać, że wrześniowy piknik rodzinny w Mzurkach zainicjował cały cykl przedsięwzięć w ramach zaplanowanego 11-zadaniowego bloku zdarzeń przewidzianych do końca grudnia 2023 r.
– W ramach programu dla uczestników zaplanowano wiele spotkań warsztatowych, wycieczkę do parku rozrywki oraz inne atrakcje o charakterze edukacyjnym, plastycznym czy integracyjnym. Zatem życzymy naszym uczestnikom tak wspaniałej energii na kolejne nasze spotkania – dodaje kierownik GOPS. – Nie sposób pominąć gości specjalnych na naszym pikniku, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i którym składamy podziękowania: marszałkowi seniorowi Sejmu RP Antoniemu Macierewiczowi, wicemarszałkowi województwa łódzkiego Zbigniewowi Ziembie, radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego Beacie Dróżdż, wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Wola Krzysztoporska Dariuszowi Pytce i gospodarzowi miejsca pikniku Józefowi Stępniowi. Do podziękowań dołącza się również wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który ze względu na szereg innych służbowych obowiązków nie mógł uczestniczyć bezpośrednio w pikniku, ale przekazał pozdrowienia wszystkim uczestnikom zabawy podczas rozmowy telefonicznej.
Poniżej link ze szczegółowymi informacjami na temat projektu Samorząd Przyjazny Rodzinie 2023
https://rcpslodz.pl/o-rcps-lodz-t20/aktualnosci-a26/samorzad-przyjazny-rodzinie-2023-r355#!

Zadanie finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.
Baner województwo łódzkie dotacje 2023


Fot. GOPS Wola Krzysztoporska