Już w sobotę I Regionalny Przegląd Amatorskich Orkiestr Dętych

Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej zaprasza już w najbliższą sobotę (13 maja) na I Regionalny Przegląd Amatorskich Orkiestr Dętych.

Przesłuchania zespołów rozpoczną się o godzinie 15.00 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej (ul. Południowa 2). A mogą do nich przystąpić amatorskie orkiestry dęte działające przy OSP, instytucjach i jednostkach kultury, jednostkach samorządu terytorialnego, itp.
– Celem organizowanego przeglądu jest propagowanie tego typu muzyki, stworzenie tradycji cyklicznych spotkań amatorskich orkiestr dętych z naszego regionu. Dla uczestników przeglądu będzie to okazja doskonalenia warsztatu, porównania swojego poziomu z innymi uczestnikami imprezy, stworzenia klimatu dla powstawania podobnych grup muzycznych – mówi Jolanta Kołacińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej, który jest organizatorem przeglądu.

Muzyków amatorów oceniać będzie specjalnie powołana komisja, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc mogą liczyć na nagrody pieniężne.

Patronem I Regionalnego Przeglądu Amatorskich Orkiestr Dętych jest wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.