Kto zdobył fotel wójta?

zdjęcie grupowe uczestników konkursu wraz z opiekunami, wójtem i przewodniczącą RG

Już po raz piąty uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Wola Krzysztoporska walczyli o „Fotel Wójta” w Gminnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym. Konkurs odbył się 10 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.

Młodzież musiała zmierzyć się z trudnym testem wiedzy o Konstytucji RP, funkcjonowaniu samorządu terytorialnego oraz współczesnym życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała Komisja Konkursowa pod czujnym okiem Przewodniczącej Rady Gminy pani Małgorzaty Gniewaszewskiej. Zaszczytne I miejsce i nagrodę główną zdobył Jakub Krzaczyński ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej i to właśnie on na jeden dzień przejmie władzę wykonawczą w naszej Małej Ojczyźnie i zasiądzie w fotelu wójta gminy. Jakub otrzymał ponadto pamiątkowe pióro z wygrawerowanym napisem „Marzenia się spełniają”, dzięki któremu nie zapomni o tym wyjątkowym sukcesie.
Dyrektor Iwona Zapała pogratulowała wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności i wspólnie z wójtem i przewodniczącą Rady Gminy wręczyła uczniom biorącym udział w konkursie dyplomy i upominki.
Nowością tegorocznej edycji było zadanie dodatkowe: ułożenie hasła promującego naszą gminę. Teksty ocenił osobiście wójt Roman Drozdek i wybrał najlepszą propozycję, której autorką jest Wiktoria Gajda z klasy VIIIa z SP Gomulin: Gmina Wola Krzysztoporska stoi zawsze szeroko otwarta.
Konkurs pod patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka przygotował Szkolny Klub Obywatelski, a jego koordynatorkami były panie Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska.

Fot. SP Gomulin