Piłkarskie mistrzostwa i rodzinny festyn w Laskach

Miejscowość Laski była w tym roku gospodarzem piłkarskich mistrzostw gminy, a towarzyszył im rodzinny festyn na pożegnanie lata.

LZS „Oldboy” Wola Krzysztoporska mistrzem gminy

Piłkarskie zmagania rozpoczęły się 10 września już o godzinie 10.00 na boisku sportowym LZS Laski, a główną nagrodą w Mistrzostwach Gminy Wola Krzysztoporska w Piłce Nożnej Drużyn 7-osobowych był puchar wójta gminy. Do rozgrywek zgłosiło się 78 zawodników z 5 drużyn: LZS Laski, LZS „Oldboy” Wola Krzysztoporska, LZS Blizin, LZS „Orlik” Bujny, LZS Rokszyce.

Ostatecznie mistrzostwo gminy i puchar wójta Romana Drozdka wywalczył LZS „Oldboy” Wola Krzysztoporska. Drugie miejsce i puchar prezesa OZPN w Piotrowie Trybunalskim Stanisława Sipy zdobył LZS „Orlik” Bujny. Na trzecim miejscu znalazł się LZS Blizin, który odebrał puchar przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS Grzegorza Adamczyka. Czwarte i piąte miejsce zajęły kolejno: LZS Laski i LZS Rokszyce.
Najlepszym strzelcem turnieju okazał się autor 6 goli – Marcin Przybył z LZS „Oldboy” Wola Krzysztoporska.
Najlepszym bramkarzem był Paweł Zajączkowski z LZS „Oldboy” Wola Krzysztoporska.
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Tomasz Siwik z LZS Blizin.

Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Pożegnanie Lata 2017”

Tego dnia nie tylko miłośnicy futbolu mogli znaleźć w Laskach coś dla siebie. Piłkarskim mistrzostwom towarzyszył bowiem Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Pożegnanie Lata 2017”.
Dla dzieci był dmuchany zamek i wata cukrowa, dla dorosłych grill i ognisko, a dla wszystkich pyszna zalewajka i grochówka przyrządzone przez panie z KGW Laski, a także sałatki i ciasta przygotowane przez mieszkanki Ludwikowa i Lasek. Nie zabrakło także zabawy przy muzyce do późnych godzin wieczornych.
Dla tych, którzy lubią sportową rywalizację, Tomasz Woźniak z Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej przygotował kilka konkurencji. Największym zainteresowaniem cieszyła się plażowa piłka siatkowa, wyścigi w workach, rzut podkową, turniej tenisa stołowego i przeciąganie liny między sołectwami Laski i Ludwików (puchar sołtys Agnieszki Szczukockiej zdobyła miejscowość Laski). Zwycięzców poszczególnych kategorii nagrodzono drobnymi upominkami i okolicznościowymi medalami. Nagrody ufundowane przez Gminne Zrzeszenie LZS odebrali także najaktywniejsza seniorka i najaktywniejszy senior.
Organizatorami mistrzostw i festynu byli: Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej z przewodniczącym Tomaszem Woźniakiem, Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach pod przewodnictwem Agaty Jarek, sołtysi Lasek (Agnieszka Szczukocka) i Ludwikowa (Elżbieta Roksela) wraz z mieszkańcami tych miejscowości, LZS Laski, Gmina Wola Krzysztoporska, a organizację piłkarskich mistrzostw wsparli: Okręgowy Związek Piłki Nożnej i Powiatowe Zrzeszenie LZS w Piotrkowie Trybunalskim.
Warto dodać, że rozgrywki i festyn toczyły się na boisku, pod które prywatny teren przekazał pan Dariusz Książek. – Bardzo mu za to dziękujemy! Dziękujemy także wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom wsi Laski i Ludwików, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej wspólnej zabawy. Apetyty rosną i już myślimy o zorganizowaniu podobnej imprezy w przyszłym roku – dodają organizatorzy.
Nagradzając oddolną inicjatywę powstania lokalnego boiska, wójt gminy Roman Drozdek przekazał LZS-owi Laski kosiarkę, która pozwoli utrzymać w dobrym stanie powstałe boisko.