Rodzinna zabawa w Gomulinie

Wspólna zabawa z mnóstwem atrakcji dla dużych i małych odbyła się w sobotę, 11 sierpnia w Gomulinie. A wszystko przy dźwiękach płynących z nagłośnienia, które sołectwo (za pośrednictwem gminy) zyskało w ramach projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie bawili się nie tylko mieszkańcy Gomulina, ale także goście odwiedzający tego dnia miejscowość. Dla dzieci były gry, konkursy i zabawy prowadzone przez animatorki i olbrzymie dmuchane zjeżdżalnie. Nie zabrakło także sportowych rozgrywek, a na koniec wspaniałej zabawy w pianie zafundowanej przez strażaków z miejscowego OSP.
Dorośli mogli spróbować dań z grilla, ciast i pysznych przekąsek przygotowanych przez panie z KGW.
Dla wszystkich zaś brzmiała muzyka serwowana z nowego sprzętu nagłaśniającego kupionego w ramach projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Łódzkiego.
Nie zabrakło także elementów patriotycznych związanych z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
– Cieszymy się, że nawet takie małe inicjatywy służyć mogą integracji mieszkańców i budowaniu więzi w naszej małej Ojczyźnie – mówił obecny na festynie wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.
We wspólnym świętowaniu wraz z mieszkańcami Gomulina udział wzięli także m.in.: przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Maria Głowacka, sekretarz gminy Dominik Ambrozik, przedstawiciele Urzędu Gminy i okolicznych sołectw.

„Zakup zestawu nagłośnienia dla sołectwa do Domu Ludowego w Gomulinie” (tak brzmi pełna nazwa projektu) kosztował 5.579,99 zł i w 74,63%, czyli w kwocie 4.164,35 zł dofinansowany został z funduszy wojewódzkich. Pozostałą sumę (1.415,64 zł) przekazano z budżetu gminy Wola Krzysztoporska.

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.