Sołecki piknik w Bujnach

Mieszkańcy Bujen i okolic bawili się w niedzielę (12 sierpnia) podczas rodzinnego pikniku sołecko-parafialnego. Był on elementem projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Łódzkiego, dzięki któremu sołectwo zyskało nowy zestaw nagłośnienia.

Wspólną zabawę poprzedziła msza święta odpustowa (parafia Bujny tego dnia czciła swego patrona – św. Wawrzyńca), a homilię wygłosił goszczący w Bujnach ks. prof. Marian Duda. Za jego niezwykłe, słowa, głoszone podczas wielu patriotycznych uroczystości na terenie gminy Wola Krzysztoporska, dziękował w imieniu mieszkańców wójt Roman Drozdek.

Po południu przyszedł czas na zabawę. Niesamowitą frajdę sprawili dzieciom strażacy z Woli Krzysztoporskiej, którzy nie tylko dali możliwość szaleństwa w pianie, ale na koniec zafundowali maluchom… tęczę i wspaniały prysznic. Były też dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa i lody.
Dorośli mogli spróbować szczęścia w loterii fantowej, a później dań z grilla, gofrów, ciast i pysznych przekąsek przygotowanych przez mieszkańców i panie z KGW.
Zabawie towarzyszyły także rozgrywki sportowe. Starsi grali w piłkę nożną. Młodsi rywalizowali przy tenisowym stole, a najlepsi otrzymali nagrody.
Nie zabrakło także tanecznej muzyki, o którą zadbał DJ Jarek, prowadząc dyskotekę pod gwiazdami do późnych godzin nocnych. Przy okazji można było przetestować nowe nagłośnienie.
Wspólnie z mieszkańcami świętowali także przedstawiciele samorządu gminy, m.in. przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka, wójt Roman Drozdek czy radny Michał Gaworczyk.
Organizacją pikniku zajęli się wspólnie: Rada Parafialna przy parafii w Bujnach, Rada Sołecka wsi Bujny z sołtys Agnieszką Robaszek-Pawlik, sołtys wsi Gąski Zofia Renasik, sołtys Woli Rokszyckiej Krzysztof Gruchała oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich wymienionych miejscowości. Pomogli także strażacy z OSP Bujny.
– Chcielibyśmy także podziękować osobom, które pomogły w organizacji festynu, a są to m.in.: Janusz Stus, Łukasz i Marzena Stępniowie, Dariusz Bieniek, Tomasz Sobieraj, GOK. Jeśli kogoś pominęłam, to z góry przepraszam, a wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie naszego wspólnego przedsięwzięcia – mówi sołtys wsi Bujny Agnieszka Robaszek-Pawlik.

Przypomnijmy, że „Zakup zestawu nagłośnienia dla sołectwa do Domu Ludowego w Bujnach” (tak brzmi pełna nazwa projektu) kosztował 5.579,99 zł i w 74,63%, czyli w kwocie 4.164,35 zł dofinansowany został z funduszy wojewódzkich. Pozostałą sumę (1.415,64 zł) przekazano z budżetu gminy Wola Krzysztoporska.

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.