Podsumowali akcję „Razem na Święta”

Grupa uczniów prezentuje wykonane własnoręcznie choinki

W obecnym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Parzniewicach przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Celem akcji było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
– W ramach akcji zaangażowaliśmy się w wiele działań na rzecz innych ludzi – mówi D. Litych z SP Parzniewice. – Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne z życzeniami, które trafiły między innymi do Domu Dziecka w Piotrkowi Trybunalskim, Domu Seniora w Wolborzu, Domu Seniora w Uszczynie, a także do wielu szkół. Jedna z kartek powędrowała nawet do szkoły w Szwecji. Uczniowie klasy VIII podjęli wyzwanie przygotowania wspaniałych choinek, które wraz z życzeniami przekazali osobom samotnym z terenu nasze gminy. Rozdając choinki, widzieliśmy łzy w oczach osób odwiedzanych. Mamy nadzieję, że były to łzy szczęścia, a nie smutku. Ze względu na pandemię akcja była mocno ograniczona, jednak mamy nadzieję że przyszły rok da nam więcej możliwości do podejmowania działań na rzecz ludzi potrzebujących – dodają przedstawiciele SP Parzniewice.

Fot. SP Parzniewice – D. Litych