Powiatowe Eliminacje XLIV Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Gomulinie

Oficjele i organizatorzy oraz nagrodzeni z dyplomami

Niemal 70 uczestników rywalizowało o tytuł najlepszych z wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. 12 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim wraz z WORD w Łodzi Zarząd Terenowy w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie z Gomulina spisali się doskonale.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie z terenu powiatu piotrkowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego w dwóch kategoriach wiekowych, 10-12 lat (10 drużyn) i 13-15 lat (13 drużyn) – łącznie 69 uczestników. Uczniowie zmierzyli się w pisemnym teście wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, rowerowym torze przeszkód oraz wykazali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkołę w Gomulinie reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych.
W I kategorii wiekowej wystartowali: Wiktor Adamowski, Michał Kwaśniewski i Łukasz Dróżdż, zajmując II miejsce.
II kategorię wiekową reprezentowali uczniowie: Dawid Głowacki, Daniel Gajewski i Antoni Wagner. Zostali oni zwycięzcami w swojej kategorii, zajmując I miejsce. Tym samym wezmą udział w Finale Wojewódzkim Turnieju BRD, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Dawid Głowacki został również najlepszym uczestnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Fot. SP Gomulin