Turyści z Gomulina nagrodzeni!

zdjęcie grupowe członków Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego

Wspólnie przemierzyli prawie 100 kilometrów. 22 czerwca Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK przy Szkole Podstawowej w Gomulinie, które liczy ponad 30 członków, podsumowało rok 2022/2023.

Opiekunkami Koła są panie: Ewa Maciołek, Małgorzata Kowalska i Aleksandra Czerwińska, które organizują dla uczniów rajdowe soboty. Młodzi piechurzy w sumie przeszli 99 km w 9 pieszych rajdach organizowanych przez Oddziały PTTK na terenie województwa łódzkiego i świętokrzyskiego, m.in.: w Rajdzie Niepodległości, Rajdzie Bab i Marszu po medal w Końskich, Rajdzie Andrzejkowym w Łodzi, Rajdzie Kwietniowym w Łasku, Rajdzie „Brzegiem Pilicy” w Spale.
– Wyjątkowa aktywność naszego Koła została doceniona przez Zarząd Oddziału PTTK w Żarnowie i nagrodzona Pucharem „Za aktywną działalność turystyczno-krajoznawczą w roku szkolnym 2022/2023” – mówi Ewa Maciołek z SP w Gomulinie. – Podczas spotkania podsumowującego zostały wręczone kolejne już Popularne Odznaki Turystyki Pieszej: Oliwii Gniewaszewskiej i Hubertowi Andryszkowi. Natomiast po raz pierwszy zostały przyznane Brązowe OTP: Idze Antczak, Bartoszowi Stusowi i Bartkowi Pirkowi. Zdobywcom wszystkich odznak gratulujemy! Sobotnie piesze wędrówki to doskonały sposób na poznawanie nowych miejsc, obcowanie z historią i przyrodą naszego regionu, wyrabianie szacunku dla otaczającego nas świata. To także poprawianie kondycji, trenowanie wytrwałości, a także zdobywanie odznak, dzięki którym dzieci osiągają satysfakcję i podnoszą swoją samoocenę. Dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnych wędrówek – dodaje!

Fot. SKKT Gomulin