Wójtowi gminy rośnie konkurencja

Jakub Krzaczyński w fotelu wójta
Jakub Krzaczyński w fotelu wójta

Jakub Krzaczyński, uczeń Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, zasiadł na jeden dzień (23 czerwca) w fotelu wójta gminy Wola Krzysztoporska. Wcześniej wykazał się doskonałą znajomością zasad funkcjonowania samorządu, wygrywając konkurs dotyczący tej tematyki.

Przypomnijmy, iż była to główna nagroda w V Gminnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym, w którym Jakub zajął I miejsce. „Nowy wójt” został serdecznie powitany przez włodarza gminy Romana Drozdka, a następnie zasiadł w fotelu i rozpoczął swoje urzędowanie. Jakub mógł zobaczyć, jak wygląda codzienna, bardzo odpowiedzialna praca gospodarza gminy. Uczestniczył również w przyjmowaniu interesantów, załatwianiu bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem Urzędu Gminy. Miał też możliwość przedyskutowania z wójtem Romanem Drozdkiem wielu tematów dotyczących przyszłości naszej Małej Ojczyzny.
„Nowemu wójtowi” wizytę złożyła delegacja ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej – koleżanki i koledzy z klasy z dyrektor Anną Otwinowską. Jak powiedział Jakub, był to dla niego wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w jego pamięci.
– Jakubowi życzymy, aby w przyszłości zajął miejsce w samorządzie terytorialnym i pracował dla dobra naszej gminy – dodaje Lucyna Lasek z SP w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. A. Wiktorowicz