Urząd Gminy otwarty dla petentów

Od 30 czerwca drzwi Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej zostają otwarte. Nadal jednak obowiązywać będą pewne procedury, które pozwolą zachować maksimum bezpieczeństwa.

Do budynku Urzędu Gminy można już wejść. Tu wyznaczony urzędnik zaprosi państwa do specjalnego miejsca (dezynfekowanego po każdej wizycie), zorientuje się, do jakiego referatu należy poprowadzenie sprawy i poprosi merytorycznego pracownika, który powie, jak ją dalej załatwić.
W wyznaczonych miejscach w Urzędzie będzie mogło przebywać naraz maksymalnie 10 osób.
Oczywiście każdy przychodzący do Urzędu Gminy musi mieć maseczkę, podobnie jak ma ją każdy urzędnik. Musi też – zaraz po wejściu – zdezynfekować ręce. Taka procedura daje możliwość zachowania bezpieczeństwa. I to dlatego czasem trzeba chwilkę poczekać (by uniknąć kontaktowania się ze sobą postronnych osób).
Dlaczego to takie ważne? Bo wystarczy jedna chora osoba, która – nie przestrzegając zasad – odwiedzi Urząd Gminy, zarazi urzędnika i skaże na kwarantannę (w lepszym przypadku), a na chorobę (w gorszym) wszystkich pracowników. Co wtedy? Urząd zostanie całkowicie zamknięty i spraw nie będzie można załatwić przez naprawdę długi czas. A Urząd Gminy to newralgiczne miejsce, gdzie spotykają się osoby przychodzące z różnych miejsc – nie tylko zamieszkania, ale i pracy. Bądźmy więc naprawdę ostrożni i ze zrozumieniem traktujmy konieczne obostrzenia i zasady!
A poza tym wszystkim życzymy zdrowia!