W Bujnach zorganizowali festyn, by pomóc Paulince

Panie oferują dynie na aukcję

Dwunastoletnia Paulinka jest mieszkanką Bujen i uczennicą tutejszej szkoły podstawowej. Niestety niedawno dotknęła ją poważna choroba, po której musi odbyć kosztowną rehabilitację. Na szczęście może liczyć na ludzi wielkiego serca, którzy postanowili jej pomóc. 24 października na obiektach orlika w Bujnach odbył się charytatywny festyn pn. „Pomagamy Paulince”, a wszystko po to, by pomóc finansowo dziewczynce w odzyskaniu zdrowia. Całkowity dochód z festynu przeznaczony został na rehabilitację Paulinki.

Festyn składał się z kilku części. Była aukcja rękodzieła przekazanego przez wujka Paulinki, była sprzedaż dyni przekazanych przez firmę K. Krasonia, było wreszcie stoisko z pysznościami oferowanymi przez członkinie KGW Bujny z przewodniczącą Krystyna Chrząstek na czele. Panie same przygotowały ciasta, a datki z ich zakupu trafiały prosto do zbiórkowej puszki. Można też było posilić się kiełbasą i kaszanką z rożna przekazaną „po kosztach” przez masarnię Jana Przybyła z Piotrkowa.
Andrzej Orszulak, mieszkaniec Bujen, a obecnie trener ekstraklasy Górnika Łęczna, przekazał na licytację koszulkę reprezentacji Polski piłki nożnej oraz piłkę.
Poza tym zorganizowano blok sportowo-rekreacyjny, w ramach którego rozegrano turniej piłki nożnej oraz towarzyski turniej tenisa stołowego na robopongu.
W turnieju piłki nożnej uczestniczyły trzy zespoły z terenu gminy Wola Krzysztoporska: LZS Gomulin, reprezentacja firmy K. Krasonia EUROVEG oraz LZS „Zorza” Bujny. I choć nie zwycięstwo, a zbiórka funduszy na Paulinkę było najważniejsze, ostatecznie I miejsce zajął EUROVEG K. Krasoń, II był LZS Gomulin, a III – LZS „Zorza” Bujny.
Zwycięska drużyna EUROVEG wystąpiła w składzie: Emil Dylczak (kapitan), Kamil Krasoń, Kacper Cieślak, Mateusz Cieślak, Hubert Matusiak, Bartłomiej Matusiak, Kuba Surdel, Dawid Szadkowski.
Królem strzelców został Hubert Matusiak z EUROVEG (5 bramek).
Za zajecie I miejsca drużyna EUROVEG otrzymała z rąk dyrektora SP w Bujnach Bogusławy Bajerowskiej okolicznościowy puchar, natomiast piłkę nożną ufundowaną przez wójta gminy Romana Drozdka wręczył kapitanowi drużyny Władysław Wawrzyńczak, pod którego kierownictwem przeprowadzono turniej piłki nożnej.
Rozgrywany towarzysko turniej tenisa stołowego przeprowadziła z kolei Daria Krawczyńska, a kierownikiem organizacyjnym bloku sportowo-rekreacyjnego na orliku był Ryszard Kiereś. Wsparcia wszelkiego rodzaju (także w mobilizowaniu mieszkańców do pomagania) udzielił także ksiądz proboszcz parafii Bujny Jerzy Petera.
I – co najważniejsze – wszystkie te działania całego środowiska przyniosły oczekiwany efekt w postaci łącznego dochodu w kwocie 6.594 zł.
– Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia festynu. Uzyskane środki niech będą skromną pomocą w rehabilitacji i powrocie do zdrowia Paulinki. Wszyscy trzymamy za nią kciuki – dodają organizatorzy festynu, którymi byli: KGW Bujny, „Orlik” Bujny, SP w Bujnach, firma K. Krasonia.

Fot. A Wiktorowicz


Fot. W. Wawrzyńczak